Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miben kéne megírnom, és kb...

Miben kéne megírnom, és kb hogy nézne ki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szeretnék írni egy olyan programot, ami lement egy bizonyos fájlt 5 másodpercenként ftp-ről, majd egy kis ablakban kiírja a fájl tartalmát.

Ez a fájl .log formátumú, és csak szöveg lenne benne.

Az FTP felhasználóneves, és kódos.

Ezt miben kéne megírni? Basic, C vagy C++, vagy java?

Ha van ötletetek esetleg magához a programhoz, akkor azt írjátok le pls :) Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2016. márc. 27. 16:44
1 2 3
 11/28 SimkoL ***** válasza:
Valószínű a Wine nem 'eszi' meg a Delphi Indy komponenseit.
2016. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 tabaki ***** válasza:
Nem, mintha teszteltem volna, de a Wine legalábbis szépen elindítja.
2016. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 tabaki ***** válasza:

De mégis... Teszteltem is, működik is:

[link]

2016. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 SimkoL ***** válasza:

Vacsizok :), de nemsokára kész az univerzális változata is, ami menti a beállításokat, elrejthető a beállítás, stb....

Lehet még jó lesz valamire :)

2016. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

C++ nyelven Qt frameworkel is pár sor az egész.


http://data pont hu/get/9608057/AutoFtpDownloader.exe


Nem statikusan van linkelve így nem fog elindulni a dll nélkül, de ha épp fenn van a TeamSpeak behúzhatod a mappájába mert ott vannak amik kellenek hozzá :D

2016. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 SimkoL ***** válasza:
A Delphi-s 184 320 byte és 'elengedett kézzel biciklizik' :) mint látható volt Linuxon is.
2016. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Nyilván a C++ változat is amennyiben statikusan van linkelve, de ugyan így a Java is menne mindenhol.
2016. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tabaki ***** válasza:
100%

@SimkoL:

Azért engem érdekelne a forrás is, ha lehet, Delphi-specifikus komponensek nélkül, hogy Lazarusban is ki tudjam próbálni. Fogalmam sincs, mit kezdenék vele, de biztosan tanulságos volna.

2016. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 SimkoL ***** válasza:

Az Indy van Lazarus alatt is van, elég a 9-es

[link]

és ha befejezem teljesen - most írom az ini-be mentést - akkor felrakom az egész forrást.

Közben kaptam egy privátot, egy kicsit szakmába vágó, az akarom most megcsinálni.

2016. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 SimkoL ***** válasza:

Itt a program, ez már menti a beállításokat is, a jelszót kivéve :), 'kiikszelés' után lemegy a system tray-be. Az ottani menüből lehet bekapcsolni az ablakokat: Beállítások, File, Errors és bezárni az alkalmazást.

[link] 204 288 byte a mérete, nem igényel semmit.


tabaki kollégának vagy ha még esetleg érdekel valakit a forráskód:

[link]

egy TThreadedTimer nevű komponens is van benne - szerintem telepíthető Lazarus alá, nincs benne semmi különleges, csak külön szálon fut az onTimer. Nem tudom a Lazarus TIdleTimer-e nem-e ugyanaz ??

2016. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!