Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobban megfizetett...

Melyik a legjobban megfizetett programozási nyelv napjainkban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, h melyek azok a programozási nyelvek amik a legnépszerűbbek, illetve a legjobban keresett és megfizetendő programozási nyelv napjainkban?

(Tudtommal a webprogramozók nem keresnek olyan jól, javítsatok ki kérlek ha tévednék)


2016. márc. 23. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a programozási nyelvet fizetik meg, hanem a fejlesztő munkáját.

A legtöbb pénzt pedig nyilván úgy lehet leakasztani, ha magas szakértelmet kívánó technológiákat is tudsz használni, magas minőségben.

2016. márc. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Java C# eléggé keresett...


De a webprogramozók sem keresnek (relatíve) rosszul, én pl 200+-t keresek és még csak 2.5 éve dolgozok...

Kollégáim akik már jóval több ideje vannak a szakmában jobban keresnek ennél :)


De én otthoni saját projekttel is tudnék elég sokat keresni, vagy ha mellette fusiba csinálnék weboldalakat...lenne rá kereslet!

De én most hobbi szinten játékfejlesztést tanulok, amiben szintén rengeteg pénz van...de én nem profit orientált játékot és weboldalakat akarok csinálni magamnak, hanem élmény és funkció a cél :) De non profitként lehet akár hirdetésekből + támogatásokból fenntartani a projektet, vagy akár jól keresni...


23F

2016. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt szoktam mondani: Amennyit ér a munkán.


Lényegtelen minden más környezet. Teszem azt, ha alkalmazottam lennél és mondjuk azt, hogy csak a kódot review-zod és kapnál tőlem 500.000Ft/hó-t nettóban, akkor valószínűleg nem véletlenül. Számos oka lehet, és nem feltétlenül az amire gondolsz.

Vagy: kapsz 100.000-ret és csók.


Lehet, hogy te egyik esetben se csinálsz másképpen, de a munkáltató saját belátása szerint és értékrendje szerint fizet.

2016. márc. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább olyanokat fizetnek nagyon, akik nem pótolhatóak. Pl.: fortran programozók, akik egy sok éve (évtizede) meglévő rendszereket foltoznak, bővítenek. Az ő tudásukat nemigen lehet OKJ-s pistikékkel kiváltani. Szerintem az ilyen emberek keresnek a legtöbbet.

Ilyeneknek tanulni meg kár, mert nyugdíjas leszel mire eljutsz az ő szintjükre...

2016. márc. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:), nagyon érdekes amiket mondtok, jöhetnek még:D, mindenkinek megy a zöld és köszönöm szépen:)!
2016. márc. 23. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A teljesseg igenye nelkul:

- C++, C#, Java a legnepszerubbek altalanos hasznalatra

- OpenGL szukseges, ha grafikai alkalmazasokat akarsz kesziteni

- OpenCV ajanlott, ha kepfeldolgozast, kepelemzest akarsz vegezni

- Lua hasznos, ha beagyazott rendszereket, mesterseges intelligenciat akarsz programozni

2016. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha jó fizetést akarsz akkor politikai karriert indíts, ne programozóit.
2016. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló megírta, ezt csak azzal egészíteném ki, hogy, bár a java-ra, a c sharpra van a legnagyobb kereslet, de jelenleg is a rendszerprogramozókat fizetik meg a legjobban, főleg a beágyazott rendszerek területén. Másutt nem is igen van rájuk szükség manapság.

Ez igényli a legtöbb tudást is.

2016. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiváncsiságból kérdeztem, meg szeretem csinálni, nekem a politológia nem érné meg az erőfeszítést:D, nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek megy zöld:), nagyon köszi:)
2016. márc. 23. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!