Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásnál mihez kell a...

A programozásnál mihez kell a logika?

Figyelt kérdés
Olvastam programozó álláshirdetéseket,és szinte mindenhol ott volt,hogy jó logika is szükséges hozzá. De miért kell a logika,mi van a programozásban,amihez annyira gondolkodni kell?
2010. ápr. 3. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igazából, ha a programozás, a számítógéppel való foglalkozás nem köt le, akkor neki se kezdj... Én még suliba járok, ráadásul kettőbe, de elég sokan, ismerősök, ismerősök ismerősei jönnek hozzám, hogy csináljam meg a gépüket. Mert szeretem, tudom, értem és persze, van logikám és nem blokkolok le, ha kapok egy hibaüzenetet, hanem kibogozom, mi lehet a probléma. És megoldom.

De nem ezt akartam kihozni ebből, hanem... Az osztálytársaim több, mint háromnegyede sík hülye :) Ők azt gondolták: ,,Jajj, számítógép, programozás??? Mi az nekem... Én már tudok mindent."

Aha, valójában... :) 28 emberből (most már), vagy tíz lebukott, most is rengetegen bukásra állnak, félévkor, tömegesek a bukások. Minden órán nekünk, akik direkt jöttek erre a szakra, hallgatnunk kell az ő nyavalygásukat. Kb. öten vagyunk... :) Mi, akik figyelünk és értjük miről van szó, minden probléma nélkül megtudjuk oldani a feladatokat. Milyen különös. De közbe ott vannak, akik csak úgy jöttek informatika szakra, mert az milyen könnyű lesz. Ja... :) Azt a belük is ki lóg nekik :)

De nekem (meg akik még informatikusok akarnak lenni az osztályomból), tök jó, nekünk könnyen megy minden!!! :)

Ez a szakközépiskola... :) A másik, amibe járok, délutános szakiskola, ott számítógépes grafikus és webdesinger szak, de ott az összes osztálytársam direkt jött ide és egyik sem nyávog :)

Ja xD Amúgy lány vagyok ám xD

2010. ápr. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát igen,vannak ilyen könnyelmű emberek. De engem érdekel a gép,és a programozás is,csak arról még nem sokat tudok. Az előzőről már többet,pl: fel tudok építeni egy gépet egészen nulláról,teljesen. Meg vannak problémák,amiket én is meg tudok oldani,már elhatároztam hogy programozó leszek.:)
2010. ápr. 4. 10:55
 13/15 anonim ***** válasza:

hát akkor

1: volt itt kb egy hetes kérdés a "hogyan kezdjem el megtanulni a programozást" c. kérdés, azt érdemes áttanulmányozni, keress rá!

2:Angster Erzsébet: Programozás tankönyv I.

az egyik legjobb könyv. Alap, régi de örök. Ezzel kezdd!


A programozáshoz sok kitartás kell, illetve a "csakazértis megoldom" szemlélet. Anélkül csak szenvedés lesz...

2010. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A 04.04 5:42es hozzászóló vagyok.

Sok sikerült a további tanulmányaidhoz!!! És sok kitartást!!!

2010. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. ápr. 10. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!