Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozásnál mihez kell a...

A programozásnál mihez kell a logika?

Figyelt kérdés
Olvastam programozó álláshirdetéseket,és szinte mindenhol ott volt,hogy jó logika is szükséges hozzá. De miért kell a logika,mi van a programozásban,amihez annyira gondolkodni kell?
2010. ápr. 3. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ez a problémamegoldó képességet takarja, hogy ha előjön valamilyen látszólag nem ésszerű probléma, akkor a szaki azt is meg tudja oldani. meg persze az ok-okozati összefüggések felismerése is, hogy valami valami másból következik, és egy másik dolgot eredményez.


amúgy álláshirdetésekben az ilyen és ehhez hasonló kifejezések csak körítések, nem ezen múlik a dolog.

2010. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
88%

Szia, a kérdésedből arra következtetek, hogy nincs túl közeli kapcsolatod a progamozással. De akkor miért nézegetsz ilyen álláshírdetéseket. Egy bonyolultabb programot összerakni komoly agymunka és rengeteg logika kell hozzá. A programozás nam csak abból áll, hogy ész nélkül begépeled a kódot, és pont ez benne a jó.

Sok sikert hozzá, szerintem nagyon jó munka.

2010. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
14 vagyok,és a programozás iránt érdeklődök,de logika szerintem kevés van:(
2010. ápr. 3. 12:21
 4/15 A kérdező kommentje:
Vagy csak az önbizalomhiányom miatt érzem úgy:(
2010. ápr. 3. 12:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

röviden arról van szó, hogy a gép csak nagyon kevés dolgot ért meg, nagyon kevés utasítással tudsz operálni. Így minden komplex feladatot le kell tudnod bontani olyan kis részfeladatokra, amit már a gép is képes megérteni, végrehajtani. Pl.: ha van két doboz és egyiket a másik tetejére kell tenni, azt könnyedén megteszed. Ez lefordítva a gép nyelvére kb így néz ki:

- nyújtsd a kezed amíg egyvonalba kerülsz a dobozzal

- nyisd ki a kezed

- nyomd előre a kezed, amíg az körülöleli a dobozt

- csukd össze...


a logika alapvetően ahhoz kell, hogy átlásd hogyan lehet lebontani mindent ilyen kis lépésekké, illetve egy bonyolultabb programnál nagyon sok összefüggés van, amit nem árt átlátni és megérteni hogy ne csinálj hülyeséget

2010. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

12:28 - 100% :) Szépen, érthetően megadtad a választ a kérdezőnek. Grat! :)


Amikor először jelentkeztem külföldre programozónak... hát... érdekes volt :)

Folyékony angolt kértek és felsoroltak 5 programozási nyelvet, amiből 4ről még csak nem is hallottam... mondom f4sza...

Mivel volt protekcióm, ezért el mertem menni...


Első vizsganap:

- angolul beszélgetés, ismerkedés. Simán ment, pedig nem voltam nagy angol zseni. A vizsgáztató sem. :)

- pszichológiai teszt angolul, egy számítógépes programmal


továbbjutás! :) wheeehaaa

gondoltam a protekciónak köszönhetően


Második vizsganap:

- logikai feladatok (!). Majdnem olyan, mint amikor a csillagot a csillag alakú lyukba kell tenni :)


Gondoltam lesz programozási nap és a protekciós s3ggemet kirugdossák, de nem. Nem kérdezték milyen programozási nyelveket ismerek és le sem teszteltek.


Bejutottam és úgy, hogy a protekcióm semmit sem ért, mert a nevemet elírták és rosszul adták le. Még kérdezte is az ismerősöm, hogy miért nem mentem, merthogy le volt vajazva minden :)


Amikor felvettek minket (40 kocka :) ) és megkezdtük a munkát kint...

...tanultunk...azokat a nyelveket, amiket felsoroltak... :)

kb. 1 év után teljes fejlesztői környezetváltás és azt kellett megtanulni...

2010. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"a nevemet elírták és rosszul adták le"

Nah ezt nem értem.

2010. ápr. 3. 19:04
 8/15 anonim ***** válasza:

""a nevemet elírták és rosszul adták le"

Nah ezt nem értem."


A hivatalos nevem hosszabb, mint a Háború és Béke, valamint nem egyszerű leírni (kiejteni könnyebb). Az idióta, aki segíteni akart, rosszul diktálta le telefonon és így a vezetőhöz be sem kerültem, mert az önéletrajzomon a teljes név alapján már nem tudott beazonosítani a HR-es, akinek ki volt adva ukázba, hogy ki a csókos...

Iskolában is voltam én minden a tanároknak :)

2010. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Már értem:) Ebből azt tudtam levenni,hogy protekció nélkül kerültél be! Tehát a tudásodnak köszönhetően.

És azt megkérdezhetem,hogy milyen pszichológiai vizsgálatokon kelett átesni?

2010. ápr. 3. 21:10
 10/15 A kérdező kommentje:
bocsánat teszteken
2010. ápr. 3. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!