Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozni de nem...

Szeretnék programozni de nem megy?

Figyelt kérdés

Egyszerűen leülök elkezdek olvasni/pötyögni és ha nincs meg 30p belül otthagyom. Legtöbbször a matematikai hiányosságomból adódik a probléma.

Van valami egyszerű program(nyelv) amiben nyugodtan programozhatok így is?


2016. márc. 13. 20:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Pythont megpróbálhatod, elég kezdőbarát nyelv, de ezzel sem lesz sokkal egyszerűbb a dolog és a matekos részt sehogy sem tudod megkerülni.

Nem mindenkinek jön be a programozás.

G.

2016. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"Nem mindenkinek jön be a programozás"

Ezaz. Akkor mit csináljak? :D

2016. márc. 13. 20:52
 3/25 anonim ***** válasza:

Akkor ne programozz :)

Egy komolyabb program napokba-hetekbe bele kerül, ha pedig egy tégnyleg komoly programot akarsz alkotni akkor inkább az időről ne is beszéljünk.

2016. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Összesen időben mennyit gyakoroltál/tanultál/programoztál? Nekem inkább úgy tűnik hogy nem vagy elég kitartó és a tanulás fázist ki akarod hagyni és csak az eredmények érdekelnek. Márpedig a programozás folyamatos tanulással és olvasással jár.


Hogy mit csinálj?

1.) Hagyd abba.

vagy

2.) Kösd fel a gatyát és folytasd. Próbálj ki más tanulási módszereket amik jobban fekszenek.

2016. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 tabaki ***** válasza:
100%
Azt azért nehéz elképzelnem, hogy teljesen kezdőként miféle matematikai problémák torlaszolják el az utadat. Ha meg tényleg azzal van a gond, akkor azt nem a programnyelv fogja megoldani, mert a matek az matek, nem pedig programozás.
2016. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha olyan célokat tűznél ki magad elé, ami érdekel? Én például most azért kezdtem el Android fejlesztést tanulni, mert még régebben írtam .NET-re egy zenelejátszót, aminek van kivezérlésjelzője és a dalszöveget letölti az internetről. És most mobilon nagyon hiányzik nekem.
2016. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Tabakinál a pont.


El nem tudom képzelni, hogy mi lehet az a matematikai fergeteg, ami megakadályoz a programozásban.


1. Kezdő szinten nem valószínű, hogy komoly matematikai problémákkal összefuss. Négy alapművelet, meg még ilyen-olyan alapvető apróságok, amiken tényleg nem illik megakadni.

2. Kezdő szinten nem a következő kálofdáti (jesszus! :D) megírásával kell próbálkozni.

3. Ha problémamegoldás közben olyasmibe botlasz, ami számodra új, akkor igenis bele kell fektetni az energiát az utánajárásba.


Szokásos kérdések:

- Mit szeretnél megvalósítani?

- Mivel próbálkoztál?

- Meddig jutottál?

- Mi akasztott meg?


Továbbá: Milyen nyelven kísérletezel? Vannak kevésbé kezdőbarát nyelvek. Ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy ezeknél sem a matekkal gyűlik meg a bajod.


Ha nem megy, akkor lehet, hogy azért, mert rosszul próbálod. Mivel nem tudjuk, hogyan próbálod, azt sem fogjuk tudni megmondani, hol szúrod el. Az viszont biztos, hogy nem kell hozzá matematikus-professzornak lenni, és az is, hogy ha valaki osztani-szorozni nem tud (felteszem, hogy tudsz), azon semmilyen nyelv nem fog segíteni.


Szóval, mi keserített el ennyire?

2016. márc. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

8.A program kérjen be egy pénzösszeget, majd határozza meg, és írja ki, hogy hogyan fizethetjük ki a lehető legkevesebb 10, 5, 2 és 1 koronás érmével (használjuk az első fejezet tananyagában megismert mod és div műveleteket)!

Napok óta ba.szakodok vele

2016. márc. 15. 12:11
 9/25 anonim ***** válasza:

Klasszikus probléma:

[link]

[link]

[link]

2016. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 SimkoL ***** válasza:
Ugye Pascal ? Attól talán egyszerűbb nyelv nincs is :) Megmutassam a megoldást ?
2016. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!