Free Pascal 2.6.4-es verziója és a 3. 0. 0 között nagyon sok különbség van?
Ha érettségizni készülsz infóból, legalább a google-t tanuld meg használni!
mondjuk ezt rohadtul nem értem,hogy miért ezt 20éves sz rt kell tanulnunk.infó fakton is ezt nyomatják..
ne értsetek félre,gimis létem ellenére értek jól mind szoftverhez,mind hardverhez,de ez nekem nem jön le.akkor már inkább delphi ha már pascal nyelvnél maradunk,de a legtöbb értelme szerintem pl pythonnak lenne.és még egyszerűbb is,+ nem cmd-s programban kell írni.
Nem 20 éves hanem 46 - Niklaus Wirth alkotta meg 1970-ben :) - mármint az 'ős' Pascal-t
A Free-Pascal is nagyon sok mindent tud csak sajnos az oktatók....
'+ nem cmd-s programban kell írni.' a Python-t miben írod ?
A Free-Pascal-nak ott a Lazarus ha kell és már nem 'cmd'-s
"akkor már inkább delphi"
A Lazarus alapja a Free Pascal (a Delphié a Borland/Turbo Pascal). Amit az érettségin kérnek ahoz elegendő a Pascal is.
"pl pythonnak lenne.és még egyszerűbb is,+ nem cmd-s programban kell írni."
A Python is írható "cmd-s programban" (interpreterben), a Pascal is írható grafikus felületű kódszerkesztőben - akár Lazarussal, akár más, 3. féltől származó kódszerkesztőben.
A Pascalt egyébként azért szeretik az oktatásban, mert:
* eleve arra találták ki
* 46 éves múltra tekint vissza, 1983 óta sztenderdizált (a szabvány legutóbbi verziója 1990-es - ISO/IEC 7185:1990 és ISO/IEC 10206:1990)
* sok tananyag, tanmenet, feladat érhető el hozzá
* ezt tanulták a tanárok is (a megszokás pedig nagy úr)
* a rá épülő Delphi (Lazarus) még mindig kedvelt nyelv: [link]
* a Logo/Scratch már kissé "dedós"; a C++/Java meg esetleg túl "komplex" lehet egyeseknek (és a differenciált oktatás meg bonyodalmakkal jár, időbe kerül)
szóval ámbár a Python is egy jó nyelv, de nem kell temetni a Pascalt.
Nem lesz rossz nyelv a Free-Pascal / Lazarus mivel már minden platformon ott van és úgy látom elég szépen halad a fejlesztése. Sajnos van pár dolog amiben (még) nem éri utol a Delphi-t, de van pár olyan is amiben megelőzte. A Kylix-n kivűl más próbálkozás nem volt a Linux irányába - legyünk őszinték az is sz.r volt - a Borland-nak anno és nem kevés pénzt is kértek érte ezért nem is nagyon terjedt el, miközben úgymond hódított a Linux.
Egyre több cégnél megfigyelhető, hogy Lazarusra is készítenek komponenseket, valószínű látnak benne üzletet, fantáziát. Nem csodálkoznék ha egy-két éven belül hatalmasat ugrana a felhasználók körének száma.
A lazarust azért kerülik (és kerülték eddig), mert Borland licenszet sért.
A freepascal meg a legintenzívebben fejlesztett compiler.
Ma már a C-vel ~ egyenértékű binárist szül.
Én őszintén csodálom a fejlesztő kitartását, 10+ éve még nem gondoltam, hogy eddig eljut.
Aki lehurrogja, az előtte legalább ismerje meg. Egy nyelvet különben sem az életkora tesz fejlesztésre alkalmatlanná, ha egyáltalán...
Az összes ma létező nyelv az ősnyelvek (algol, prolog, C, Pascal, stb.) derivátuma.
"ne értsetek félre,gimis létem ellenére értek jól mind szoftverhez,mind hardverhez,"
Értesz a fenét. Közöd nincs hozzá.
Egy lassú, körülményes, hulladék script nyelvet ajánlgatni egy kiforrott, univerzális nyelv helyett, ez magában nonszensz.
A python egy erősen korlátos, irgalmatlanul lassú, interpretált nyelv. A népszerűségét elsősorban annak köszönheti, hogy egy hackerekről szóló, tartalmilag elég bugyuta leírás - amelyet lefordítottak vélhetően az összes beszélt nyelvre - keringett a neten és hát elterjedt, mert amelyik doksiban a hacker szó szerepel, arra rárepülnek a verebek és népszerűvé lesz.
Ez az iromány ajnározta a Pythont, amely az elmúlt húsz plusz év alatt annyit volt képes felmutatni, hogy más nagyapplikációk beágyazott scriptnyelve lett, meg egy lompos, ótvar torrent kliens íródott benne.
A python azoknak jó, akik nem tudnak és nem is akarnak nagy applikációt írni, nem számít nekik a sebesség (mert a python q.rva lassú) csak az, hogy eredményt kapjanak előbb-utóbb.
Az oktatás is gondolom azért fordult a python felé, mert felismerte, hogy 100 emberből 100 programozót úgy sem képes nevelni, akkor legalább addig juttassa el őket, hogy a saját kis vackaikat meg tudják írni valamiben.
Azért kapjunk már a fejünkhöz és ne magasztaljunk egy korlátos, körülményesen használható valamit egy olyan nyelvhez, amely minden létező platformra, legyen az 8, 16, 32 vagy 64 bites, szolgáltat fordítót. Ezen kívül natív kódot generál, lehet vele keresztfejleszteni és power PC-től kezdve a gameboy-on át ezer féle vason fut a kód.
Ráadásul nem kell hozzá interpretert, egyéb szaharokat installálni (mint a pythonhoz), nem tüdőbeteg módjára indul és fut, hanem úgy, ahogy kell, bármit meg lehet benne írni, harverközeli dolgot, oprendszert, sebességkritikus alkalmazást, mindent, ellentétben a pythonnal.
Delphi is fast, very fast
Jesper Hald and others recently did a benchmark of a certain algorithm to figure out, which was fastest.
- The fastest algorithm was made in Delphi (2009 version).
- Some of the first attempts in C# were 30-50 times slower than the winner.
- C# and Java were generally about 1.5 times slower than Delphi. Using normal generic lists in C# would make it 13 times slower than a simple Delphi implementation with static arrays.
- PHP was 1000-2500 times slower than Delphi.
forrás:
DELPHI is much faster than Python
forrás:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!