Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki csak a Pythonhoz...

Ha valaki csak a Pythonhoz ért kaphat vele munkát? Ha igen, lesz-e olyan idö amikor a Python "kimegy a divatból" és más nyelveket használnak helyette?

Figyelt kérdés
Légyszi mielött Python feladatokat adnátok hogy"elöbb azt oldjam meg", elmondanám ez csak egy egyszerü kérdés : )

2016. jan. 26. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki csak Pythonhoz ért, akkor nem lehet egy túl jó programozó. Úgy értem, hogy Pythonban sem lehet profi, hisz az is igazából csak egy programozási nyelv a sok közül, ha abban profi lenne a többihez is értene nagyjából, vagy kevés idő alatt belejönne bármi másba. A kérdésre válaszolva, biztosan kapna munkát, hisz nagy hiány van programozókból, de a fizetés már más kérés, lehet az nem lenne túl magas.
2016. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kaphat, pl tool programozáshoz sok helyen használják(Maya t tudsz vele programozni, az meg a standard a filmiparban -persze mondhatnád, hogy a filmipar itthon nem a vfx ről híres, de pl a Ubisoft játékok trailereinek jelentős részét egy hazai cég csinálja).
2016. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a Pythonhoz tényleg értesz, a kisujjadban van, akkor más nyelv sem okoz gondot, szóval tök felesleges az aggódás.


A második kérdésedet pedig a "Jóslás" kategória elmeroggyantjainak tedd fel, vagy köss el egy TARDIS-t.


Amúgy ami most Python-ban van, nem fogják átírni más nyelvre, tehát ha ki is menne a divatból, attól még karbantartásra szükség lesz.

2016. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SimkoL ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valaki csak egy nyelvhez értsen magasabb szinten. Valamilyen szinten a többi is 'befigyel' egy nyelv profi szintű elsajátításánál, mivel egyes problémákra nem lesz a preferált nyelven megoldás vagy éppen egyszerű megoldás - de lehet elég egy más nyelven megírt 'löket' -.
2016. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A programozóknak tanfolyamokat is szoktak tartani a munkaadó cégek. Ha magas szinten programozol egy nyelven, akkor valószínű, hogy meg kell tanulnod egy másikat is, amit viszont már nem te fogsz választani, hanem adott lesz.
2016. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !
2016. jan. 27. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Pythonból indultam, abba eléggé beleástam magam anno. Hobbi programozó vagyok, egyébként természettudományos végzettségem van.

A Python nagyon jó webprogramozásra és tudományos programozásra. Bár általános célú nyelv, de azért nem valami hatékony. Kellene mellé valami "komolyabb", C++-t ajánlom.

Nekem 3-4 éves Python háttér után C++-ra átállni kb. 2 hét volt, nem megoldhatatlan. Csak kell egy probléma, amit tudsz feszegetni mind2 nyelven. Nálam ez neurális háló volt.

2016. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!