Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hatványozás Pascalban?

Hatványozás Pascalban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam egy feladatot miszerint a programnak be kell olvasnia egy számot és annak megadja a negyedik hatványát. Nos, ez ugye elég alap feladat, ezért én szeretném annyival bonyolítani hogy bekérje azt is hogy hányadik hatványára vagyunk kíváncsiak a számnak.

Egy példa: beírjuk hogy a szám legyen 2, megkérdezi hogy hányadik hatványa érdekel, beírjuk hogy a 2. és kiírja az eredményt.

Volt egy ötletem ami sajnos csak ötlet marad.. Az hogy case of elágazással írom meg, pl: case hatvany of 1 : szam; 2 : szam * szam; 3 : szam * szam * szam stb..

Ugye ez elég hülyeség lenne és még hosszadalmas is.. Soha nem érnénk a végére. Van valami más módja ennek?



2016. jan. 20. 14:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

@Round Robin


"Erre alkalmas a CASE csak persze határos, de megoldható úgy, hogy előszelekciót alkalmazol. Mondjuk IF-fel.


IF kitevo <= 9 ..."


Pontosan erre való a Default ág, vagy Pascal estében az Else.

2016. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan erre sok minden való, most úgy hirtelen belegondoltam és arra jutottam, hogy legalább hat féle módon meg lehetne csinálni ezt az apró feladatot.


A kérdezőnek pedig javaslom, hogy tegye is, de legalább próbálja meg ezt.

Az már örömteli, hogy az alapfeladat nem volt számára elég, annál többet szeretne.

Remek módja ez, ha a nyelv lehetőségeit szeretné megismerni.

2016. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen költői kérdés volt, nem muszáj a hülyeséget nyomatni, és kéretik nem akadémikusokat idézgetni, hanem leállni a bs-eléssel. köszi
2016. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!