Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hatványozás Pascalban?

Hatványozás Pascalban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam egy feladatot miszerint a programnak be kell olvasnia egy számot és annak megadja a negyedik hatványát. Nos, ez ugye elég alap feladat, ezért én szeretném annyival bonyolítani hogy bekérje azt is hogy hányadik hatványára vagyunk kíváncsiak a számnak.

Egy példa: beírjuk hogy a szám legyen 2, megkérdezi hogy hányadik hatványa érdekel, beírjuk hogy a 2. és kiírja az eredményt.

Volt egy ötletem ami sajnos csak ötlet marad.. Az hogy case of elágazással írom meg, pl: case hatvany of 1 : szam; 2 : szam * szam; 3 : szam * szam * szam stb..

Ugye ez elég hülyeség lenne és még hosszadalmas is.. Soha nem érnénk a végére. Van valami más módja ennek?



2016. jan. 20. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Ciklusról remélem hallottál.
2016. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

uses math;

var x, y: float;

write('hatvanyalap: ');

readln(x);

write('hatvanykitevo: ');

readln(y);

writeln('eredmeny: ',power(x,y));


Valami ilyesmi.

2016. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1

For ciklusra gondolsz?

2016. jan. 20. 15:02
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Akármilyen ciklusra, de a for az pascalban számlálós ciklus, te pedig tudod, hogy meddig akarsz számolni, úgyhogy igen, az jó választás lenne.
2016. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy for, do vagy repeat ciklus. Mindhárommal megoldható a feladat.


Az pedig kizárt, hogy a power(x,y) hívás lenne a feladat.

2016. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És for ciklussal hogyan oldható meg a feladat?
2016. jan. 20. 15:26
 7/23 anonim ***** válasza:

x-et szeretnéd y-ra emelni:

meddig kell menni? y-ig

mit kell csinálni? megszorozni x-szel az eddigi eredményt

2016. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 tabaki ***** válasza:
2016. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Azért egy rendesen implementált hatványozás nem egy darab for ciklus, mielőtt valaki azt hinné.
2016. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Nekem úgy tűnik, hogy a kérdezőt nem a hatványozás akasztja meg, hanem plusz szolgáltatásként szeretné a programjába illeszteni a hatványkitevő változtathatóságát.

Erre alkalmas a CASE csak persze határos, de megoldható úgy, hogy előszelekciót alkalmazol. Mondjuk IF-fel.


IF kitevo <= 9 ...

2016. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!