Érdemes programozással foglalkoznom, ha bonyolultabb adatszerkezeteket nem értek és az OOP programozást se tudom megérteni?
Web-programozást - ahol talán ezek a dolgok nem kellenek - nem szeretnék, más területen meg gondolom mindenhol kellenek ezek...
Bonyolultabb adatszerkezeteket - amelyek számomra azok - nem látok át, nem értek, mint például a bináris fa, gráfok, láncolt lista (főleg a dinamikus), soha nem értettem a dinamikus mutatózást...
Az olyanokról, hogy pl. Huffman kódolás, vagy rekurzív eljáráshívás már nem is beszélek...
Pascal-t tudom valamennyire és a C halálra idegesít ha nekiállnék megtanulni vagy gyakorolni vele, mert hajlamos azt csinálni, hogy ha elmarad például egy ; jel, akkor a hibás sor utáni hibátlan sorokban is hajlamos hibát jelezni, pedig ott semmi probléma sincs...
A matek soha nem ment nekem igazán.
Itt sokszor megoldom (vagy adok ötletet a megvalósításhoz) amikor Pascal-ban kér valaki segítséget, de ez kevés...
Milyen irányba lehetne elmenni, vagy adjam fel az egészet?
"kapásból összerakja gondolkodás nélkül a Huffman kódolást"
Gondolkodás nélkül ne programozzon senki.
Lehet, hogy azért nem érted az adatszerkezeteket, mert nem láttad őket működni. Ezt majd meg kell nézned a gyakorlatban, az segít.
Ha C-vel kezdesz, akkor a nyelvben nem fogsz osztályokkal találkozni, bár ez egy nehezebb nyelv, de bizonyos területeken hasznos.
Először én sem értettem az osztályokat, és beletelt jó néhány hónapba, amíg megértettem. Az osztály is egy típus, amivel műveleteket lehet végezni. Gondolj így rá!
A huffman kezdőknek egyáltalán nem triviális feladat.
Megvan a maga összetettsége.
A programozás is olyan mint bármi más szakma. Alulról építkezve juthat el valaki a magasabb szintekig, az összetettebb feladatokig.
Az autodidakta képzésnek éppen az az egyik buktatója, hogy az önképző nem nagyon tudja, mi is lenne a következő lépés, az általa tanultak nem jól strukturáltak. A kudarc viszont hamar a kedvét szegi sokaknak.
A huffmannak, rekurziónak is úgy érdemes nekifogni, ha megvannak már hozzá a biztos alapok.
Az a lényeg, hogy amit megtanultál, azt a tudást készség szinten képes legyél alkalmazni, mert ha ez hiányzik, akkor gond lesz. Nem elég akkor elolvasni, értelmezni a szükséges dolgokat, amikor az éppen kell, mert a feladatot akkor és ott lehet, hogy megoldod, de két hét múlva elfelejted.
Nem kell sajnálni az időt gyakorlásra, a relatív szimpla, nevetséges kis feladatokat is el kell végezni, át kell érezni, végletekig "kicsontozni" és nem csak fejben lefuttatni, hogy oké, ezt értem, ez gagyi, lapozzunk... Mert az ilyen apró kis kavicsokból lesz az a biztos, erős alap, amire később építeni tudsz.
"Mégis mi a fenének magoljak be algoritmusokat, ha ott van rá a Google?"
Az egy hibás vélelem, hogy itt már megírtak mindent, szénné optimalizáltak mindent. A technológia ma is fejlődik, hoz új lehetőségeket és igényel új megoldásokat is. Tegnap még volt .gif de nem volt .tga, .jpg. Ma már van, jó is, de holnap ez már avult lesz. Az .mp3 bombaként robbant a számítástechnika világában vagy 20 évvel ezelőtt, mára pedig a szegény ember, az igénytelen, sóher veréb formátumává degradálódott, pedig piacot, iparágat teremtett. Egy rakat dolog ma is probléma, amely megoldásra vár. Normális memória menedzsert a mai napig nem írtak sem az windows, sem a linux fejlesztői. Csak a multimédia területén annyi kompromisszum, annyi félmegoldás létezik, hogy lehetetlen felsorolni.
Ahogy a tegnapnak megvoltak a Peter Nortonjai, a Richard Stallmanjai, Linus Torvaldsai úgy a holnapnak is meglesznek a maga fenegyerekei.
Ha valaminek a megértése gondot okoz, akkor én az alábbiakat javaslom:
Az adott problémához keress és tölts le sok leírást, más-más forrásból. Ezeket olvasd át. Előfordulhat, hogy a negyedik fogja úgy tálalni a dolgot, hogy megértsd, de az is lehet, hogy 3-4 olvasott doksi együttese hozza el a kivánt sikert.
A másik - szerintem - jó stratégia, hogy a problémát részeire bontod és úgy, részről-részre próbálod megérteni.
Szerintem nem feltétlen kell azt hinned, hogy soha nem fogod megérteni. Csak találnod kell egy honlapot/könyvet ahol jól leírják amit tudni akarsz. Én is azt hittem hogy soha nem fogom megérteni a javában az osztályokat/objektumokat, de most egy könyvet olvasok a javáról amiben éppen az osztályok/objektumok résznél tartok és mivel a könyv jól írja le ezért egyre inkább kezdem megérteni.
Egyébként én nem tudom hol kezdted a programozást, de ha nem az alapoknál kezded, még jó hogy nem érted. (én pl. a scratch-el kezdtem, és programozó iskolába is járok :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!