Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók, hogyan kezdtétek...

Programozók, hogyan kezdtétek a szakmátokat?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtétek, mennyire volt jó az angoltok,milyen nyelvvel kezdtétek, milyen suli(k)ba jártatok, munkát hogy kerestetek...?
2016. jan. 13. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

2007-ben végeztem.

Középfokú angol nyelvizsgámat egyetem vége előtt szereztem, tehát azon a szinten volt kb. Írásban sztem jobb voltam/vagyok mint szóban.

BME VIK - Műszaki informatika

Soha nem kerestem munkát, az első az egyetemen volt, utána csak hívtak új helyekre egyre kedvezőbb ajánlatokat adva.

2016. jan. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nyelv kimaradt, Symbian C++-szal kezdetem, de ez még ugyanazon a helyen gyorsan változott mindenféle egyéb nyelvre (PHP, Javascript, Python, Java)

Utána váltottam .NET-re... egyébként már egyetemen is inkább a.NET-et kedveltem.

2016. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az utsó ált. iskolás évem táján kezdtem el komolyabban érdeklődni a programozás iránt. Először Pascal, majd Delphi programokat írtam magamnak, később minimálisan PHP-ben pötyörésztem. Aztán jött az egyetem (ELTE-IK). A Java megtetszett, elkezdtem abban programozni otthon is.


Munkát én sem kerestem még igazán, a szakdolim révén jutottam álláshoz, egyetemi tanárokon keresztül.


Angol: általánosban végig és gimiben is végig angoloztam (8+5 év, gimiben volt intenzív angol volt az 1. év), a 3. gimis év végén megvolt a középfokú. Azóta ezzel tökéletesen elvagyok.


Munka kereséshez megj.: 1 éve beregisztráltam LinkedIn-re, beírtam pár buzz word-öt, azóta min. 3 tucat ajánlatot kaptam, még keresnem sem kellene, ha váltani akarnék.

2016. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

12-13 évesen kezdtem (munkám értelmeszerűen ennél sokkal később lett), az angolomat 4 éves korom óta szedem, gyűjtöm, csiszolgatom itthon és külföldön (de volt olyan kollégám, aki csak bemagolta az interjúra a kérdés-válasz párokat; ettől függetlenül az angol nagyon fontos, Bandi is megtanult időközben), Pascallal kezdtem, mert kézenfekvő, ideális kezdő nyelv volt anno (egyébként szinte mindegy lett volna, hogy mivel indítok).

Az iskola sem annyira lényeges, mert ott nem fognak neked megtanítani semmit; vagy magadtól tanulsz, utánajársz a dolgoknak, vagy hagyd az fenébe az egészet.

Munkával engem is megkerestek.

Linkedinre meg inkább már fel sem megyek, mert nem győzöm elutasítani a fejvadászokat, HR-eseket.


Ma kezdőknek a következőt tudom javasolni:

- Angol nagyon kell, mert ismeretet, dokumentációt, segítséget leginkább ezáltal találsz.

- Nyelvnek valami objektumorientáltat, mondjuk C#-ot, vagy Java-t, az jó irányba nevel. Ha már megyeget, akkor Assembly-t is mellé, hogy tudd, mi zajlik a háttérben.

- A programnyelvnél vannak valamivel fontosabb dolgok is.

- Lehetőleg már az egyetem alatt keressen az ember egy multit, ahová felveszik, még akkor is, ha csak teljes munkaidőben működik. Egyrészt hamarabb lehet keresni, másrészt az egyetemen érdemi tapasztalatot nem osztanak (és túlnyomórészt használható tudást sem), harmadrészt egy kis áldozattal emellett is meg lehet csinálni azt a diplomát.

2016. márc. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!