A függvénykönyvtárak függvényei milyen nyelven íródtak?
#6: Hát van ilyen, sőt, ezekből van több. Egy képmanipulátor ha nekiállna nekem hálózathoz nyulkálni, már tépném is ki a szivét.
A kérdezőnek: Igen, ahogy alább megválaszolták, amit te tanulsz most, az még csak egyszerűbb progik összeütéséhez elégséges tudás, de már úton vagy. A bluetooth, vagy bármilyen más hardver bizgetése pedig történhet mások által előre megírt könyvtárak használatával, ahol a kommunikációhoz neked csak a könyvtár adott függvényeit, eljárásait kell meghívnod, a doksi alapján, jól paraméterezve, vagy lehet olyat, hogy megírod magad, de az éppen egy bluetooth stack esetében nem egy kifejezett óvodás szakkör szintű feladat. Ilyesmi nem kezdőknek való. Ez erősen senior szintű tudást igénylő problem.
A kérdező számára:
A pure C nyelv használható bármiféle könyvtár nélkül is. Azonban nyilván használni fogsz már alapban egy párat, ilyen a stdio ugye, meg amit include-olsz a programod elején. Amit használni akarsz, mondjuk egy printf függvény, vagybármi más. Ha bluetooth-ot akarsz használni, akkor annak a függvénykönyvtárát incude-olod, már ha hozzáférsz ilyenhez. Ha ez a könyvtár megvan forrásban, akkor belehézhetsz, látni fogod, hogyan paraméterezz egy egy függvényt és azt is látnhatod, hogy milyen függvények állnak a rendelkezésedre. Az is előfordulhat, hogy nincs forrás, csak object van. Ekkor is használhatod a függvényeket, ha azok doksija megvan, csak a forrást (a könyvtár forrását) akkor nem tudod, olvasni, netán módosítani.
A függvényeket C nyelvhez kb. kizárólag C vagy assembly nyelven írják, írták.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!