Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A statisztikák szerint egyre...

A statisztikák szerint egyre kevesebben tanulnak programozónak. Miért van ez? Hiszen egyre inkább szükség lenne rá!

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha ez igaz, akkor inkább örülök is neki. :) Több hely lesz, ahova pályázhatok.

Válogatni szép dolog. :D

2015. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Gyakorlatilag mindennek egyre kevesebben tanulnak, mert egyre kevesebb a gyerek.
2015. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

#2 Gyakorlatilag egyre kevesebb az a mazochista aki bevállalja a felsőoktatást. De tény, hogy a gyerekek is fogynak... (arról nem is beszélve, hogy a pedagógusok is panaszkodnak, hogy egyre több a "nehéz eset" gyenge logikával). Szóval ez egy összetett probléma egyébként...


(amúgy nem kell minden statisztikának bedőlni. persze lehet hogy ez igaz, de sok a manipuláció)

2015. dec. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

1. Európának öregedő társadalma van.

2. Európában egyre kevesebb gyerek születik.

3. Az előző kettőből következőleg egyre kevesebb a fiatal, aki tanulhatna.

4. Mivel a felsőoktatásban a programozó-képzés metodikája nem túl sokat változott (és nem lett sokkal egyszerűbb megtanulni programozni, sőt a rendszerek egyre komplexebbek lettek), nem lett sokkal kedveltebb így abból az egyre csökkenő számú potenciális főiskolásból is egyre kevesebb megy programozónak.

2015. dec. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%

nem feltétlen igaz a statisztika...mármint iskolára lebontva lehetséges, de nem feltétlen kevesebb programozó lesz...


sokan úgy kezdik el, hogy valami játék által ismerkednek a programozással, aztán otthon tanulják netről/könyvből és nem feltétlen végeznek el iskolát, még papírt sem szereznek csak csinálják...


Én játék által kezdtem vele foglalkozni, 2 szakmám van az adott irányba, de egyik sem főiskola/egyetem, ismerősöm főiskolán tanulja és lassan meg lesz a diplomája, közben elég sok alap dologgal nincs tisztában...

Elég sokat segítettem neki a feladatai megoldásában és volt néhány alap dolog amiről azt se tudta, hogy mire való...szóval nem feltétlen a főiskola tanít meg programozni...


22F

2015. dec. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Öhm... tudom, hogy ez egy 6 éves kérdés, de: milyen statisztikák??

Lehet, hogy volt valami negyed százalékos visszaesés a gazdasági válság miatt, de némi kilengéstől eltekintve: egyre többen tanulnak programozónak, és egyre nagyobb igény van rájuk.

2021. aug. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!