Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás elsajátitásához...

A programozás elsajátitásához mennyi matematika kell?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam rajta hogy az informatikát választom, de nem szeretem a matematikát (kb. 3-4 a tudományom belőlle), szerintetek igy is érdemes belekezdenem? Mennyiből áll a matekrésze?

2015. dec. 2. 18:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Imádom a nyelveket, és tudom is öket (németes vagyok, de az angol is megy)
2015. dec. 4. 19:01
 12/16 anonim ***** válasza:

webotlet.hu egy informatikatanár naplója.


Java nyelven tanít programozni, és nagyon jó.


Amúgy én 10-es vagyok, Java nyelven tanulok programozni, és eddig 0 matek az ami kell.

2015. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ajánlotatok már két nyelvet, de mi külömbség köztük? És hány nyelv van?
2015. dec. 5. 07:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Sok.
2015. dec. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A programozás nem egy szakma, hanem szakmák egy csoportja. Egy mérnöki rendszerfejlesztőnek sok matek kell. Egy webprogramozónak nem sok. Egy üzleti rendszerfejlesztőnek meg változó, azt szintén tovább lehet bontani. Ha egyetemre mész ott lesz analízis, meg bool algebra, de nem vészes.


Amúgy a matek elég izgalmas dolog, csak sok helyen sz@rul tanítják és sok diák megutálja ezért. Én fősulin szerettem meg és azóta elég jól megy. Azért maradj nyitott mindenre!

2015. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"hány nyelv van?"

Sok száz. Ezek a legnépszerűbbek:

[link]


"mi külömbség köztük"

Húhh ... ezt hosszú lenne összefoglalni. De mindegyik nyelv másban jó, másra való és más és más logikát/filozófiát követ.

2015. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!