Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás elsajátitásához...

A programozás elsajátitásához mennyi matematika kell?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam rajta hogy az informatikát választom, de nem szeretem a matematikát (kb. 3-4 a tudományom belőlle), szerintetek igy is érdemes belekezdenem? Mennyiből áll a matekrésze?

2015. dec. 2. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Magában a programozásban szinte nulla matek van. Matek különböző feladatokban lehet, adatbázis kezelő írásához 0, játék motor írásához nagyon sok.
2015. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hm.. ez kecsegtető, tudtok linkelni nekem olyan alap- alap könyveket amiket átrághatok hogy 1 kis alap tudomáynt szerezzek? (jelzem 14 vagyok, most mennél liceumba, és ha bejutok infora, már most elszeretném kezdeni a tanulását)
2015. dec. 2. 18:58
 3/16 A kérdező kommentje:
*mennék
2015. dec. 2. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért az infó egyetemet akkor erősen felejtsd el, mert ott több a matek, mint az infó.
2015. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

HA innovatív akarsz lenni, akkor sosem fogsz eleget tudni.


HA neked jó a kódkarbantartó monkey munka is, akkor nem kell matek, csak jó seggnyaló képesség.

2015. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

>A programozás elsajátitásához mennyi matematika kell?


feladata válogatja, ha nem kutató munkát fogsz végezni, akkor, 10%.


Hogy mi a maradék 90%? Az angol.


Előttem lévő hozzászólót egy fél évvel ezelőtt leszavaztam volna, de most ment a zöld kéz.

I Know That Feel Bro

2015. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#1: Adatbázis kezelő irásához azért elég sok matek kell.. sztem te inkább vmi nyilvántartó programra gondolsz, ami csak használja azt...
2015. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen arra gondoltam, rosszul fogalmaztam meg.
2015. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
A programozáshoz inkább logikus gondolkodás kell
2015. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megézel bármilyen tutorialt, szinte 0 matek lesz benne. Viszont nagyon erősen épít az ember logikai képességére, ami többnyire kéz a kézben jár a matekos hajlammal (persze, mint mindenhol vannak kivételek). Én nem mondanám, hogy rossz ötlet lenne programozással foglalkoznod, de ha 14 éves korodban 3as vagy matekból, az egy elég rossz jel. Ugyanakkor, lehet, hogy pont a programozás hozza meg a kedved a keményebb matek tanuláshoz.


Ha nem tanultál még semmi programozást, akkor a python-t ajánlom. Angollal hogy állsz? Az teljesen létszükséglet.

2015. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!