Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Normális példa OOP programozásra?

Normális példa OOP programozásra?

Figyelt kérdés

Elméletben értem/tudom mi az az OOP, és mik az előnyei, de mindenhol csak gagyi, túl egyszerű, és haszontalan példákon mutogatják be a dolgot.

Egy kicsit advanced példa videót is szeretnék látni (mondjuk PHP nyelven (vagy esetleg Java-val)), ahol egy értelmes, működő alkalmazást hoznak létre, nem a nulláról kezdik, és nem magyaráznak tanító jelleggel mindent.


Valaki tudna ilyesmi YT videót mutatni?


2015. okt. 17. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Videót??

Nyiss ki egy könyvet ha tanulni szeretnél, vagy még inkább kezdj el megírni egy programot OOP szemlélettel, abból fogsz igazán tanulni.

2015. okt. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1:


Kifejezetten pozitív tapasztalataim vannak az ilyen videókkal, ráadásul nem tudom miért ekkora gond neked az, hogy szeretném látni, hogy egy hozzá értő ember egy "értelmes" alkalmazást hogyan készít el/tervez meg.


Könyvekben általában az OOP kimerül annyiban, hogy:

"A kutyát az állatokból származtatjuk, és adunk neki egy 'ugat' metódust, így ha létrehozunk egy kutya példányt, akkor az már fog tudni ugatni" ...


A tanulási folyamat legelején ez teljesen korrekt példa, de értelme semmi.

Mivel ezen az első lépcsőn túl vagyok (és írtam már kisebb (értelmes) programokat), ezért szerettem volna látni egy olyan példát, ahol valami hasznos/értelmes programot csinál valaki hozzáértő, OOP szemlélettel.


Vagy úgy is mondhatnám: azért szeretnék ilyet látni, hogy össze tudjam hasonlítani azzal, ahogyan én oldanám meg az adott feladatot.

2015. okt. 17. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz.

Egyrészt videókat nagyon kezdőknek csinálnak csak.

Másrészt ez egy pokoli nagy és hosszú téma, senki ne fog belőle 1000 órányi videót csinálni.

Könyvek viszont vannak belőle nagyon jók. Ne valami gagyi egyetemi nyelvbemutató jegyzetet nyiss ki, hanem egy konkrét OOP könyvet.

2015. okt. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SimkoL ***** válasza:
100%
'hogy egy hozzá értő ember egy "értelmes" alkalmazást hogyan készít el/tervez meg. ' Na ez az amit ritkán fogsz találni. Olyan emberek - tisztelet a kivételnek - raknak fel 'oktató' videót akinek nem sok közük van a programozáshoz. Normális programozó palánta könyvből tanul és gyakorol.
2015. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
En amikor C++-ban programozok, max arra hasznalom hogy lefoglaljon nekem memoriat a konstruktorba a destruktorba meg felszabaditja automatikusan igy nem kell a free()-vel meg malloc()-val baszakodni. Erre jo a C++ diohejban!
2015. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyék miért írnak ide?
2015. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nem videókat kéne nézni, hanem elkezdeni programokat csinálni. Nekem adtak egy jó kis példa feladatot, eltudom küldeni a leírást ha érdekel. Amúgy githubon rengeteg kód van fent.

Ha mindenképp YT-t akarsz akkor: "build an oop app php" kiad pár lejátszási listát.

2015. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 -nek.


Nagyon rossz úton jársz, kanyarodj le egy másikra.

2015. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Drone007 ***** válasza:
100%

Egy MVC alapú saját keretrendszer megírásán keresztül láthatod hogyan is működik az OOP:

https://www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM&list=PLvSMsQ2x0r..

Az elejétől indul, nullától, de nyugodtan ugrálhatsz a végére, ha unalmas.

2015. okt. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!