Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell legenerálni egy...

Hogyan kell legenerálni egy adott szintű sudoku példát?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy generáltam sudoku példát hogy minden sorba random helyre 3 random számot de utánaolvastam és megtudtam hogy vannak szintek de azt már nem találtam meg hogy adott szintű sudoku-t hogyan kell legenerálni.

2015. júl. 7. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szint alatt nehézséget értesz, ezt ajánlom:

[link]

2015. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Illetve:

[link]

2015. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen. A szint alatt a nehézséget értem.
2015. júl. 8. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos egy sudoku attól lesz nehéz, hogy nem tudsz mindig egyértelmű döntést hozni. Tehát elérsz egy olyan ponthoz, hogy most ide vagy oda be kell tippelned egy számot (2-3 lehetőség szokott lenni, bár ez is nehézségfüggő), mert hosszabb előregondolkodás nélkül nem tudsz különben továbbhaladni. Ha a tipp nem jön be, jön a backtracking. Ha további segítség kell, írj nyugodtan egy privátot, de szerintem ez elég kell legyen, azt már ki tudod következtetni mitől tudsz egy helyre többet rakni :D.
2015. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A backtracking algoritmust már megírtam a sudoku-hoz. Egyébként nem mindig igaz hogy minél több a lehetőség hogy milyen számot írjunk egy adott helyre annál nehezebb mert egy olyan táblába ahol csak egy két négyzet van előre kitöltve ott a többi négyzetbe elég sokféle számot lehet írni és mégis egyszerű.
2015. júl. 8. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el a cikket. Hasznos. A backtrackinget meg emberi backtrackingre értettem megoldáskor.
2015. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!