Hogyan és miből lehet a legkönnyebben megtanulni a pascal nyelvet?
Néhány hete kezdtem el tanulni önszorgalomból benne programozni,mert érdekes saját dolgokat alkotni (FreePas). Próbálkoztam 1-2 könyvből példákat megoldani, próbálkoztam PDF fájlból és más netes forrásokból is, de ahogy bonyolódnak a feladatok, egyre jobban nem értem őket. Képtelen vagyok megjegyezni,bizonyos hasznos függvényeket és utasításokat, amelyeket a pascal használ és nem tudom hogy mikor melyiket kellene egy adott feladathoz, vagy éppen saját programhoz, "program készítésnél, egy un. kihíváshoz" használni, vagy éppen elővenni. A könyv sem segít a megértéshez és az internet sem úgy érzem. Próbáltam bizonyos dolgokat felírni füzetbe és bemagolni, de állandóan azt veszem észre hogy folyton utána kell néznem az adott feladathoz bizonyos dolgoknak. Néztem a pascalos témába illő hozzászólásokat és láttam, hogy vannak itt nagyon jó programozók benne. Ti hogyan és miből tudtatok ilyen jól megtanulni programozni? Én vagyok hozzá agyilag gyenge, rossz a felfogásom, vagy valóban nehéz ez a nyelv és más módszert kellene alkalmaznom a tanulásához?
Van egy elképzelésem,de ha rossz cáfoljatok meg, hogy sokan, vagy esetleg ti is meglévő példákat és megoldásokat irtok át, vagy abból építkeztek fel, vagy teljesen fejből "vágjátok", oldjátok meg a különböző jellegű feladatokat?
Egyszóval hogyan van ez az egész?
Várom a sok ötletet.
Köszi!
tabaki után szabadon : Hőőő, én azt a goto-t eddig észre sem vettem...
Szerintem, ugyan az amint a halt.
Kódszervezés kérdése, igy is úgy is megoldható a feladat, de az tény és való, hogy a goto-t nem is tanitják semelyik iskolában sem, mivel átláthatalan kódot eredményez (majdnem mint a halt), illetve nem is nagyon objektum orientált (következő lépés).
Bár a nyelvben benne, van tehát elvileg használható, de sehol sem ajánlott a használata : [link]
Sok sikert.
üdv.
es kifelejtettem meg az interpretereket is, mert arra is volt szamtalan kerdeskor nemcsak itt, hanem a prog.hu-n is.sot a rendszerprogramozas is elegge erdekli a kerdezoket.
tehat osszefoglalva
-Cikluskezeles max kitargyalassal
-Input/Output muveletek, kiiratasok es billentyuzetkezelesek
-String kezelesek es string manipulaciok, max!!!
-Matematikai algoritmusok es specialis algoritmus peldak
-CP/M lehetosegek max!
-Interpretaciók max kitargyalas!
-Kifejezes kiertekelesek, lengyelformulas peldak tomkellege!
-Rendszerprogramozasi ismeretek
(Videokartya,Hangkartya,TV-kartya,USB eszkozok vezerlese es kezelese)- Assembly es pascal rutinokkal
-Pascal es Delphi grafikai megoldasok...
es csak kb innentol jonne mai vilagban elofordulo dolgok kitargyalasa...
Tehat kb ilyen temakban es targyakrol szolna a konyv. Tuti hogy lenne ra vevo es fogyna mint a pia a boltokban.
Okoskodjatok ki valahogy, vagy abban is benne vagyok, hogy nyissunk egy webhelyet, ami csak ezekkel foglalkozik manualis es vizualis oktatas kereten belul. Na mit szoltok az otlethez? Biztos mind a kettot megerne megvalositani.
"(Videokartya,Hangkartya,TV-kartya,USB eszkozok vezerlese es kezelese)- Assembly es pascal rutinokkal"
Ja meg csináljunk pálinkát zöldségből.
Szerintem is nagyon jó ötlet lenne egy ilyen könyv, vagy gyűjtemény, tényleg nagyon kreatívak egyes kérdések és sokat lehetne belőlük tanulni, volt hogy egy egyszerű "írjátok meg a házimat" feladatra született pár megoldás, különféle megközelítésből, számtalan érdekes kérdés, logikus megoldás van...
Nem értem a kettővel előttit, hogy miért csak 38%-ra van értékelve, nagyon okosan írt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!