Miért választják olyan kevesen a programozói szakmát?
csak egy kis példa:
hiába van igény katonákra, ha nem vagyok rá alkalmas (pl.: lassú vagyok, nem birom annyira a mozgást stb.)
ugyan így itt is: hiába van igény progr.-ra, ha valaki nem bírja az ülő, gondolkozós, probléma megoldó stb. munkát
"A statisztikák szerint.."
Ismered azt, hogy "kis hazugság, nagy hazugság, statisztika"?
Amiről a statisztikák kevesebbet szólnak, hogy ugyan az igény egyre nő, de egyre fizetésképtelenebb is. Azért is marad kielégítetlen, mert ugyan kinek lenne érdeke ingyen csinálni? Persze mindig vannak újoncok, 1-2x mindenkit elkapnak az elején valami market sztorival, hogy jó referencia lesz neki, meg nem tudom, szóval behúzzák a csőbe valamivel, hogy ingyen csinálja meg, de bármennyire is szeret valaki balek lenni, találkozik a kifizetetlen számlák valóságával, és idővel lelép a terepről.
Az elmúlt időkben annyi átverés, lehúzás, meg visszaélés volt, hogy egyre hangosabbak a hírek. Akkora dömping volt az elején, hogy még a sarki zöldséges is feladta a zöldséges boltját, és webprogramozónak állt, de mostanra már rájöttek, hogy a zöldséges bolt a sokkal biztosabb megélhetés. Pláne az indiai / pakisztáni freelancerek tokkal vonóval 25 dollárért is adnak egy kész webshopot supporttal, amit ha egyedileg kell legyártani, céget építeni rá ilyesmi, kb 40 ezer dolláros munkáról beszélünk, szóval rendesen abba az irányba halad a történet, hogy nem kellenek már programozók, cégek is sorban húzzák le a rolót. Nem jó buli olyan szakmát választani, ami nem térül meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!