Ha egy szoftverfejlesztő gyakornoki állás angolul van meghirdetve mennyire kerülhet elő az angol az állásinterjú során?
Az egész interjú angolul zajlik. Ízelítő az interjú tartalmából:
-Köszönés
-Mutasd be magad
-Mit tudsz a cégünkről
-Mennyi fizetést akarsz (ha ez az interjú elején előjön, akkor nagyon kell nekik ember, de még nem biztos, hogy téged választanak)
-Sorolj fel 3 erősségedet, szituációs példákkal támaszd alá
-Sorold fel 3 gyengeségedet, hogy javítanál rajtuk
-Mit dolgoztál eddig, mi volt a
+Feladatod
+Felelősséged
+Hatásköröd
-Mi az elképzelésed általában a munkaerő menedzselésével kapcsolatban
-Hogyan képzeled el magadat cégünknél 1 év múlva
-Problémát okoz-e neked az, ha kiküldenénk téged rövidebb-hosszabb időre külföldre?
-Programozási kérdések (igazából a tesztelési és debuggolási képességeidre kíváncsiak, illetve fedezd fel a hibás működéseket, hogyan vinnéd határciklusba a függvényeket)
Ha minden jól ment, akkor USD, GBP vagy EUR ajánlatot kapsz, ha nem voltál nekik elég jó, akkor megköszönik a részvételedet, és """esetleg""" 3 hét múlva visszahívnak még egy körre.
Minden programozo allas angolul van meghirdetve. Az alap, hogy tudj angol dokumentaciot olvasni (esetleg irni, ha nincs ra kulon ember). Ezen kivul ha angol/amerikai a ceg (vagy ha az ugyfel nem magyar), akkor kommunikalnod is kell majd minimum irasban angolul. Magyar kollegakkal semmi ertelme nem lenne.
Fejlesztokent kozvetlenul nem hiszem, hogy gyakran kellene angolul beszelned, nekem eddig meg nem nagyon kellett.
Az interjuztatas cegfuggo. Voltam amerikai cegnel, ahol minden angolul folyt (a felvetelit is kikuldtek a kinti kozpontba, es minden angolul folyt), de itthon ez a ritkabb. Altalaban alapnak veszik, hogy ugyis tudsz, esetleg ha a CV-ben nem szerepel, akkor rakerdeznek, hogy tudsz-e. De az angoltudas ebben a szakmaban annyira alap, hogy meg ez sem biztos. Kb. olyan, mint ha megkerdeznek be tudod-e kapcsolni a szamitogepet, vagy hogy el tudsz-e kuldeni egy e-mailt.
#5: Cegmerettol is fugg, de a komolyabbaknal tobbkoros a felveteli fuggetlenul attol, hogy az elso korben milyen benyomast tettel rajuk. (ezt ugy ertem, hogy az eloszurokent mukodo CV es az opcionalis telefonos kor utan is lehet tobb kor). Ill. itthon a cegek valoszinuleg forintban fognak arajanlatot tenni, akkor is, ha az ugyfelkor jelentos resze nem magyar. Ilyen valutaarfolyamok mellett majd hulyek lennenek :) (es nem ugy nez ki, mint ha a kozeljovoben visszajonne a 245 forintos euro vagy a 180 forint koruli dollar)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!