Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják egyesek, hogy a...

Miért mondják egyesek, hogy a Python nyelv kihalófélben van?

Figyelt kérdés

A legújabb verziók.:


Python 2.7.10 2015-05-23

Python 3.4.3 2015-02-25


A honlapján is csomó aktuális esemény, program van.:

[link]


Magam körül azt látom, hogy használják, írnak benne, vannak programok is, amit használok, ok, látom, pl. azt, hogy csomó cég Java-ban fejleszt alkalmazásokat.

De akkor is miért halna ki a Python nyelv a programozók szerint?



#programozás #Python #kihalófélben
2015. jún. 17. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes ember nem mond ilyet. Sőt: a python évek óta jön föl.


[link]

2015. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb minden nyelvre van egy tábor, aki szerint az adott nyelv kihalófélben van...
2015. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szkript nyelveket másra használják, például szkripteléshez, ami végül csak akkor jelenik meg a programban, ha szkriptelhetővé teszik. A szkriptekkel automatizált feladatokat oldanak meg, így például a Pythonan írt kód éjjel leteszteli a Java programot, amikor a programozók alszanak.
2015. jún. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SimkoL ***** válasza:

A Delphi-t is eltemették már régen és 10. a Tiobe szerint a JS után és a VB előtt :)

'De akkor is miért halna ki a Python nyelv a programozók szerint?' Ilyet nem a programozók mondanak, hanem a hozzá, több nyelvhez nem értők.

2015. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem tőlük kérdezed meg? Ez ilyen árnyékboxolás, de annak tök jó. A TIOBE index mellett vannak más megközelítések is. Ahhoz, hogy többet összevesünk nem csak a számokat kellene megnézni, hanem az adatgyűjtést is. Egyébként ez nem olyan egyszerű kérdés, és bármit ki lehet hozni.


Pl. szerintem a felhasználói tábor kettéosztása a 2-es és 3-as verzió miatt hiba volt. Ha jönne még 4-es és 5-ös Python ezek mellé, akkor lehet tényleg kihalna. Szétforgácsolódna a tábor, és senki sem támogatná mindet. Szóval, csak így tovább!

2015. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék, mit mondanak azok, akik szerint kihalófélben van...

Amit én látok: egyre inkább átveszi az első nyelv szerepét az oktatásban, lassan már Magyarországon is kihalnak azok a tanárok, akik a C-vel kínozzák a középiskolásokat.

Nem csak profi (programozásból élő) programozók használják, hanem mérnökök, technikusok, logisztikusok. Már várom, hogy mikor látom az első HR-est, aki Python scripttel elemzi a hiányzási adatokat.


Szerintem ez a Python jövője és elég fényesnek látszik.

2015. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt örömmel olvasom, mert én kezdeményeztem, hogy kerüljön fel az érettségi szoftverlistára, pont azért, hogy minél több helyen tanítsák. :-)
2015. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem, kezdőként, pont a Python és a shell scriptelés hozta meg a kedvem a programozáshoz.


És ezek a srciptek sok örömet és hasznot okoznak, továbbá kezdőként az internetről összevadászott információkból is tudtam írni a problémáimat megoldó Python programot (nem állítom, hogy túl profi, de megy és ez a lényeg).


Ha gyorsabb kódokra lesz szükségem, lehet a C, ill. C++ tanulást is folytatom. Az adatkezelésre, viszont tökéletes a Python és a shell script.


Nem értek hozzá, de én így tanítanék programozni középiskolában.:


Linux shell programozás, Python programozás, C programozás.


Nekem az volt a konkrét problémám, hogy középiskolásként nem volt olyan feladat, amihez programozás kellett!


Ráadásul nekünk először Comenius Logot tanítottak, majd egy másik tanárt kaptunk, aki, meg Turbo Pascalt.


A C-t ezek után kezdtem el önszorgalomból, de megakadtam, csak könyvből nehéz, valószínűleg kellene az internet is hozzá, illetve nem volt semmi C-ben könnyen megoldható programozási problémám akkor. Így sikerélmény híján leálltam.


A fájlkezelés, adatkezelés Python-ban egyszerűbbnek tűnik kezdőként. Shell sciptben, pedig még ennél is egyszerűbb a fájlkezelés.


A gyerekeket a grafikus alkalmazások felé szeretik középiskolában elvinni, mert az látványos és mivel nincsen olyan munkájuk, amihez konkrét programozás lenne szükséges, ezen keresztül próbálnak sikerélményt elérni.


Azonban ezek a grafikus alkalmazások, C-ben, egy kezdőnek nem biztos, hogy egyszerűek. Könnyen elmaradhat a sikerélmény, nekem pl. ez volt a bajom.


Az ismerősömnek pl. több C-t tanítottak, emlékszem allegro könyvtárral próbáltak 2D autóversenyt írni, meg lövöldözzünk jobbról - balról beúszkáló léghajóra 2D játékot.


A Commodore 64-en szocializálódott gyerekeknek, ez még izgalmas is lehetett C-ben, de a mai mobil applikációkon és real 3D játékokon "szocializálódott" korosztállyal nem tudom, mi lehet a helyzet?


Szerintem fontos, hogy a kezdőnek egy megfelelően érdekes és neki megfelelő szintű problémát, a megfelelő nyelven kezdjenek bemutatni.


Tehát a kezdőknél maximálisan ki kellene használni, hogy az adott nyelvek konkrétan, milyen alkalmazásokra vannak kihegyezve!

2015. jún. 19. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!