Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell megcsinálni ezt a...

Hogy kell megcsinálni ezt a programot?

Figyelt kérdés
Írj programot, mely bekér egy pozitív egész számot (n), és kiírja az első n db tökéletes számot! A tökéletes számok azok, melyek osztóinak összege egyenlő a szám kétszeresével (Ilyen szám pl. a 6, mert 2*6 = 1 + 2 + 3 + 6.)

2015. jún. 6. 16:22
1 2
 11/14 Tengor ***** válasza:
Ha ez megy, akkor hogy nem tudod összeadni az osztókat és összehasonlítani?
2015. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na ez jó kérdés nem tudom hiába gondolkoztam és probáltam ki pár módszert nem jött össze
2015. jún. 6. 19:32
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy érzwm ,higy te nagyin rafinált vagy kérdező és szeretnéd megcsináltatni mással azt a feladatot amire lehet jegyet is adnak majd. Ezt abból gondolom,hogy azt állítod sikerült addig megcsinálnod,hogy meglegyenek a szám osztói. De neked az nehézséget okoz,hogy összeadd az osztókat és megvizsgáld egy if ben hogy osztók összege plusz szám kétszerese. Szerintem ha ez nem megy akkor az osztókig sem tudhatál vokna eljutni.


Kérlek bizinyítsd be higy nem akarsz hülyét csinálni belőlünk és cserébe segítek neked.

2015. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Előző vagy másold be azt ameddig kész van,higy láthassam tényleg meg vagy e az osztókig.
2015. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!