Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozásban valaki segíteni?

C programozásban valaki segíteni?

Figyelt kérdés

Ez lenne a beadandó feladatom:


Programozza le egy épület vezérlését, adott 5 analóg hőmérsékletmérő 5 külön

zónában, és ahol átlépi alulról/felülről a megadott értékeket a hőmérséklet, ott beindul a

fűtés/hűtés. Be/kimenetek: 5 analóg bemenet, 6 digitális kimenet.


Öt analóg bemenet az öt hőmérő, 5 digitális kimenet a hűtés/fűtés bekapcsolása az 5 különböző zónában. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet az a 6. digitális kimenet?


2015. máj. 26. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
talan az hogy alulrol vagy felulrol lepte-e at. de kerdezd meg a tanart hogy nem-e eliras tortent :)
2015. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet megkérdezem, bár már jelezte volna más neki szerintem -és kijavította volna-, de biztos ami biztos megkérdem.
2015. máj. 26. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
A 6. kimenet az NSA és társszervei felé szolgáltat információkat.
2015. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem közelről sincs specifikálva ez a feladat.

Kezdjük ott, hogy mit kezdj te egy analóg bemenettel C-ben (oké, lehet ADC, de akkor már nem analóg a bemenet).


Ha megmondták volna, hogy mit várunk el kimenetként, akkor azt is tudnád, hogy 5 kell belőle, vagy 6. De semmi info. Innentől én nem ezen a szép zöld-kék oldalon kérdezgetnék, hanem a feladat kiadójánál.

2015. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egész pontosan PIC microchip vezérlésről van szó, ha ez segít..
2015. máj. 26. 20:17
 6/8 SimkoL ***** válasza:
Nekem végül is lenne egy ötletem. Tételezzük fel, hogy egy közös kültéri egység van az beltérihez. Valószínűsíthető, hogy nem éles határ van a hűtés és fütés bekapcsolása között, tehát 20-22 fok között egyikre sincs szükség. Tehát ha mind az 5 terület hőmérséklete itt 'tartózkodik' a kinti egység leállítható a 6. kimenet segítségével.
2015. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:
*beltérikhez
2015. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

@SimkoL


ugye nem mondod komolyan, hogy szerinted ezt beleértették a feladatba...


Szerintem ezt így nem lehet kitalálni, hogy mi az a közös (ha egyáltalán közös).

2015. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!