Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » VBA programozásban elakadtam,...

VBA programozásban elakadtam, hogyan oldjam meg a lenti problémát?

Figyelt kérdés

Feladatom:


Lehessen beállítani, hogy ha egy adott héten a kijelölt napon nem volt kereskedés akkor a megelőző, vagy a rákövetkező záróárat vegye-e figyelembe az eljárás.


Tud valaki nekem erre nekem egy programot írni?


Van egy tartományom aminek az első oszlopában a dátumok vannak, a második oszlopában a napi záróárfolyamok. A weekday függvénnyel ki tudom választani, hogy csak a hétfőket válogassa ki egy új változóba, de azt nem tudom megcsinálni, hogy ha egyik héten nem volt hétfő, akkor helyette az előtte vagy az utána lévő napot válassza.


Előre is köszi, ha valaki tud egy megoldást!


2015. márc. 22. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan a VBA-hoz nem értek, ezért nem biztos, hogy tudok használható dolgot mondani, de szerintem egyszerűbb lenne, ha weekday helyett segédoszlopot alkalmaznál, ahova kilistázod a dátumhoz tartozó napokat, és utána azzal a segédoszloppal dolgoznál.
2015. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De utána, hogy végeztetem vele el azt, hogy ha egy héten nem volt hétfő, akkor kérje be helyette a keddi vagy előtte pénteki adatot?
2015. márc. 22. 12:01
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.



Telán az IF segit (vagy HA függvény).


Megnézed, hogy a visszaadott érték megfel-e (tehát hétfő volt-e), ha nem felel meg (ezt modja meg neked a HA (IF) függvény) akkor veszed a keddet vagy veszed a pénteket (ezt szintén el tudod dönteni IF-el, hogy a mai nap az hétfő-e, ha igen akkor csak péntek marad)


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!