Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki 35 éves múlt és programozó...

Aki 35 éves múlt és programozói állást keres, az mehet gyártósora, közmunkára, mert nem kell az életkora miatt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
ht pont a programozóknál totál mindegy az életkor, a tapasztalat, kompetencia sokkal fontosabb. Persze, mint mindenhol, az a lényeg, hogy milyen erős a hátszeled. :D
2015. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]



Emiatt tettem fel. :/

2015. máj. 7. 21:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jaj ez kb arról szól, hogy a fiatalok dinamikusak, pörgősök, kreatívak. Az az IT szakma, amire a szerző gondolt és írt, nem az, ami itthon van programozói szakma.
2015. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha az ember külföldön dolgozna?
2015. máj. 7. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
erre csak annyit mondhatok, hogy már leírtam, a legtöbb helyen a tudást nézik. De ennél konkrétabbat nem tudok.
2015. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy haladj a korral. Az informatika rettentő gyorsan fejlődik, lépést kell tudni tartani vele.
2015. máj. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tapasztalatod, nincs min aggódni. Az életkor mindegy, illetve cégfüggő. Valahol biztosan tudatosan fiatalos csapatot építenek, valahol meg egyáltalán nem fog számítani a kor.


Ha meg nincs tapasztalatod, megint csak tökmindegy, hogy hány éves vagy... mert nem az a probléma.


Az ilyen cikkeket - jó, nem olvastam - meg nem feltétlenül kell véresen komolyan venni. Ha programozó vagy, és állást keresel, ne állj meg egy ilyen cikk láttán, pedálozz tovább.


Szerintem.

2015. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, a cégnek mi a célja. Van, ahol azért keresnek fiatalokat, mert kicsit kevesebb a bérük, kevesebb szabi jár nekik, jobban bírják a túlórát, stb. Ha nem csúcsterméket fejlesztenek, akkor megéri fiatalokat keresni. De van, ahol számít a tapasztalat, és ott meg inkább az idősebbeket, pontosabban a tapasztaltabbakat keresik. Például komoly helyre(!) adatbázis tervezőnek 30-40 éves kor alatt nem is vesznek fel embert.
2015. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia, az én párom 30 éves az egyik legnagyobb banknál dolgozik vezető IT rendszergazda főelőadóként, most náluk is az van hogy vér frissítés, szét cs.szik a munkahelyet meg az egész 10-15 éve összeszokott csapatot, és új hüléket ültetnek be akik semmit de semmit nem értenek az egész szakmához. A főnökük egy másik nagy IT céghez akart menni ő 40 éves, nyelvvizsgával szakmával diplomával, de most rácseszett mert a másik cégnél közölték vele, hogy ebben a korban már ne számítson sok jóra, illetve Ausztráliába akart menni, de válaszban értesítették nem kap engedélyt a kitelepedésre és munka vállalásban mert jelenleg nincs olyan munka ahol az ő életkorára lenne szükség, szóval nem tudom, a 30 még jó a 40 már nem, te a kettő között vagy, de ha ügyes programozó vagy akkor szerintem próbálkozz a szakmádban, ne a gyártósorral, abban semmi köszöneted nem lesz
2015. máj. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A fenti cikk marhaság...

1. A Szilícium-völgyből kiindulva bármit vonatkoztatni ránk nevetséges. Ez olyan, mintha egy hollywoodi trendet akarnánk tetten érni a magyar filmiparban, vagy az amerikai és kínai hadsereg csendes-óceáni akcióihoz mérnénk a hazai hadviselést.


Az Öböl a világ technikai központja, egy ottani fiatal ismerősöm mesélte, hogy gyakorlatilag minden barátjának valamilyen mérnök volt mind a két szülője. Itt óriási a verseny, a világ tech cégeinek élbolya lakik itt, nyilván itt csak a "legjobb sprinterek" állhatnak a figyelem központjában. De talán nem mellékes, hogy a menedzsment meg rendszerint tele van ötvenes mérnökökkel, akiknek ugyan nincs kódsor/perc világrekordja, de van elég tapasztalatuk, hogy átlássák ennek a világnak a dinamikáját.


2. A világban ma a szoftverkrízis van és ennek fontos része, hogy nincs elég fejlesztő. Dolgoztam a Nokiánál, ott közlekedésmérnököket, fizikusokat, matematikusokat vesznek fel, (akiket ismertem, 40 körüliek voltak), mert bőven van olyan meló, amire be lehet tanítani egy megfelelően intelligens embert, akinek van matematikai háttere és egy kis fejlesztési tapasztalata.


35, de 45, sőt 55 évesen is lehet állást találni simán, ha beleteszed a megfelelő melót és követed a trendeket. Tehát egy programnyelv nem programnyelv, a Pascal és C jó alap, de Java és C# azért szexibb, kövesd a webes és smart phone-os dolgokat, mert abban van ma a nagy pénz stb.


Egyébiránt láttam már Excel-szakértői állásokat is, ha az Excel megy és tudsz makrókat meg Pivot-táblákat kezelni, ott is lehetsz király.


ui.: járok főiskolára, a prog.szakos csoporttársaim 30 és 40 közöttiek. Szerintem ez is mutat valamit...

2015. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!