Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják, hogy a felsőfok...

Miért mondják, hogy a felsőfokú iskolákban, a programozói szakok arra (is) vannak, hogy kapcsolatokat építsen a leendő programozó, amikor ez (nem egyszer) nem igaz?

Figyelt kérdés

Vagy mit kell érteni azalatt, hogy kapcsolat? Csak annyit, hogy legyen x ember, akire rá lehessen írni: helló, tudsz valami munkát?

Ha barátokat értenek kapcsolat alatt, akkor én valamit nagyon elrontottam.


2015. ápr. 26. 16:14
 1/8 Tengor ***** válasza:

Azért mondják, mert igaz.

Az egyetemen futnak projektek, ahova be lehet kerülni, és amik jól mutatnak a CV-ben.

Az egyetemet megkeresik cégek, ilyen-olyan feladattal, amit aztán a lehetséges jelöltek között kiosztanak.

A kapcsolat nem egyenlő a munka tarhálással. Tök jó ha van egy ember, aki azt tudja rólad mondani, hogy "igen, vele csináltunk közös projektet, elég jól csinálta a dolgát". Vagy épp főnök szól, hogy "XY-tl meg kellett válni, kinek van ismerőse, aki dolgozni akar?" Előbb fognak felvenni olyant, akiért egy cégen belüli kezeskedik, mint egy tök ismeretlent, akinek max ajánló levelei vannak.

2015. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem érdeklem a csoporttársakat. :D (Fúj, milyen hülye mondat) És amiért nem vagyok leg-legjobb, nem kerülhetek be projektekbe. És nincs kivel projekt-ezni.
2015. ápr. 26. 16:26
 3/8 Tengor ***** válasza:

Ha csak a legjobb kellene egy projektbe, akkor 1 projekt lenne és 1 ember csinálná.

Egyrészt legyél szociálisabb.

Másrészt meg ne legyél kishitű, hanem légy hajlandó tanulni.

Az egyetemi projektek nagy részét nem a pénz motiválja. Így ha nem készül el holnapra, akkor majd elkészül holnap utánra. Van idő tanulni (elvégre ez lenne a cél)

2015. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Csak szerintem nehéz, hogy ha engem érdekelnek a csoporttársak, de őket én meg nem érdeklem.


Suliban van valami projekt, de ahhoz nekem nincs tudásom (valóban nincs).

2015. ápr. 26. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:
A programozás csapatmunka. Ez mindent elmond.
2015. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Célszerű az egyetem életében aktívan részt venni: elmenni gólyabálba, a különböző szervezett programokban, keresni a project és egyéb lehetőségeket, többiek társaságát. Először is a projecteken keresztül jobban megismernek a tanáraid és később ez is hasznodra válhat (sokszor a cégek oktatókon keresztül keresnek embert), továbbá sokszor látják külsősök, hogy mit dolgoztál a projectben és ez alapján keresnek meg. Illetve ha a többi hallgatóval összebarátkozol később ez is jól jöhet, hiszen most nálunk is ha a munkahelyen új ember kell és tudom, hogy van olyan ismerősöm, akit érdekelhet a lehetőség, akkor be szoktam ajánlani és amikor én kerestem állást akkor is mondtak lehetőséget az ismerősök is.
2015. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A programozói szakok nem arra vannak, hogy programozni megtanítsanak.

Az egyetem után senkit nem fog érdekelni, milyen jegyeket szereztél, inkább az érdekli majd a cégeket, milyen referenciáid vannak. Ezeket a referenciákat akár egyetemen is megszerezheted, vannak helyi projektek, szponzor cégek, gyakornoki programok stb.


Ha friss diplomával 0 tapasztalattal, 0 kapcsolattal, 0 ismeretséggel, 0 referenciával lépsz ki az almamater kapuján, akkor fognak még meglepetések érni az életben.

2015. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Ha friss diplomával 0 tapasztalattal, 0 kapcsolattal, 0 ismeretséggel, 0 referenciával lépsz ki az almamater kapuján, akkor fognak még meglepetések érni az életben."


Pedig én hasonló helyzetben leszek:

referencia lesz, de 0 kapcsolat (le_arnak engem, hiába próbálkozok), 0 ismeretséggel (hogy szóljak/írjak nekik/hozzájuk, higy ha alapból nem akarnak velem kommunikálni)

2015. ápr. 27. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!