Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Index táblát hogy célszerű...

Index táblát hogy célszerű létrehozni C/C++-ban?

Figyelt kérdés

Index táblát szeretnék létrehozni, amiben tárolom az azonosítót és ehhez kapcsolódó adatokat íratok ki, amit pl egy struktúrában tárolok ( azon belül is egy fájlban ). Ezt hogyan lenne célszerű megírnom ? lehet úgy, hogy a tábla igazából egy külön struktúra amiben csak a kulcsot meg az azonosítót tárolom ?

Válaszokat és ötleteket előre is köszönöm



2015. máj. 5. 11:41
 1/3 iostream ***** válasza:

Nem értem pontosan mire gondolsz, de ha azonosítóhoz akarsz adatot rendelni, arra a map és társai valók.


Szép nevükön: asszociatív tároló.


[link]

2015. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy mire gondolsz, de ha mindenképp fájlban szeretnél adatokat tárolni akkor ott az XML, ami olvasható, mondjuk a libdb, ami bináris, de inkább ajánlok egy SQL alapú adatbázist.
2015. máj. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha például a klasszikus dbf jellegű index fájlokra gondolsz (és mindenképpen olyat akarsz), akkor legegyszerűbb, ha csinálsz egy másik rekordos (strukturált) fájlt, aminek egy rekordjában van egy keresési kulcs és az eredeti adat rekordszáma. Ezt a fájl a kulcs szerint kell rendezni, és rendezett kereséssel kell benne keresni. (Különben nem lenn sok értelme.) A megtalált rekordból kivett eredeti rekordszám alapján könnyen rá tudsz seek-elni a megfelelő rekordra. Arra kell figyelni, hogy minden módosítást az indexben is követni kell, és tartani kell a rendezettséget.

(Az eredeti .ntx fájl felépítése ennél kicsit bonyolultabb, de a lényeg kb. ez.)

2015. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!