Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-ban egy függvényt...

Pascal-ban egy függvényt szeretnék írni, ami a kapott számban felcseréli a számjegyeket. Miként lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Matematikai műveletekkel kellene megoldani a számjegyek cseréjét és nem string-be konvertálással, "val", "str", "inttostr", "strtoint" eljárásokkal...

Ezeket a fentebbieket szeretném kizárni és csak számolással, matematikai műveletekkel szeretném a cserét megoldani, van erre valamilyen lehetőség?



2015. ápr. 15. 17:58
1 2 3
 21/30 tabaki ***** válasza:

@Simkol:


Á, pedig már nyúltam a pirosért, de így nem az igazi...


Reméltem, hogy előbb-utóbb beleártod magad, mert azért sejtettem, hogy nem az igazi, amit művelek. Az "i := i div 10;" meg az "x := x div 10;" sorokban én is majdnem biztos voltam, csak már félig aludtam, nem láttam át, van-e különbség, inkább így hagytam. De végülis egészen meg vagyok magammal elégedve.


Ez a QWord tetszik nekem, okvetlenül használni fogom, csak még ki kéne találnom, mire...

2015. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 SimkoL ***** válasza:

Elleptek a gyerekek és az unokák így nem nagyon nézelődtem :) valamint áramszünet miatt leállt a 'mikros' net többször is - hoztak aggregátort, de lehet abból is kifogyott a benzin. - és igazam volt most beszéltem velük :), megyek veszek lottót -

A QWord-t érdekességképpen mutattam, a Result 'szabvány' Free Pascal és Delphi, bár működik a függvény:= is, a hibakezelés nagyon alap dolog, illik ismerni alapszinten, el lehet merülni bele ha a hiba 'igazi' okára vagy kíváncsi - van amikor szükséges -.

Remélem mást is érdekel, nem csak minket :)

2015. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 SimkoL ***** válasza:

De, hogy téged is dicsérjelek, az alap elgondolás jó csak a Free Pascal lehetőségeit tettem bele.

Hibakezelés ?? Te legalább gondoltál rá :)

2015. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Itt az én változatom eleje is hibakezeléssel:


int Reverse(int x)

{

throw std::runtime_error("Biztos ami biztos");

/* .... */

}

2015. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 SimkoL ***** válasza:
Talán csak az kerülte el a figyelmedet, hogy a Pascal szinte minden verziója felmerült a címkék között és a kérdésben is Pascal szerepel. Sajnos a C, C++ és a Pascal között nagyon kevés a hasonlóság - bár a C++-nak és a Delphi-nek vannak hasonló, megegyező függvényei -
2015. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a megoldást, tanulságos volt.:-)

Kulcsszavak közé azért írtam a sokféle Pscal-t, hogy akinek a figyelőbe simán csak Pascal, vagy Turbo Pascal van beállítva, ő is "idetaláljon", természetesen Free Pascal-ban gondoltam a megoldást. :-)

2015. ápr. 16. 19:58
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem kerülte el a figyelmem, ez általánosan olyan dolog amit C nyelven is érdekelhet valakit, bár ilyen alapon leírhattam volna C#, Java nyelven is. A hibakezeléses hozzászólásom pedig viccnek szántam.
2015. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 tabaki ***** válasza:
Nekem például hasznomra vált, hogy küzdöttem a lefordításával. Be vagyok oltva C ellen, ki tudja, talán ez egy tyúklépéssel közelebb vitt hozzá. SimkoL, ne bántsd ezt a derék embert :)
2015. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

A komment kiírása után eszembe jutott, hogy hátha aki a C-s kódot írta, magára veszi, egyáltalán nem miatta írtam, hanem volt utalás a kulcsszavakra, ezért.


Egyébként C-t én sem tudom megtanulni, valószínűleg azért, mert 1996 környékén Pascal-lal kezdtem, a C nekem rendkívül bonyolult, illogikus és átláthatatlan, ráadásul a fordítóprogram sem képes direkt és egyértelműen meg mondani a hibát, mint a Pascal, esetenként lejjebb jelzi a hibát pár sorral mint a hiba tényleges előfordulása.

Másik "kedvencem" amikor egyetlen sorban van hiba, pl egy ; elhagyása miatt és kiír rögtön a rá következő sorokba is különféle hibákat, így rögtön lesz 5-6 hiba, miután a ; a helyére kerül, egyetlen hiba vagy warning üzenet sem lesz...

Többek közt ezért utáltam meg a C-t, gondoltam nem tanulom, mert nem teszem ki magam egy ilyen szívinfarktust okozó faktornak. :-)

Különösen a fent említett jelenség a bosszantó, amikor egyetlen hiba miatt olyan sorokban is hibákat jelez, ahol nem is volt hiba, sőt olyan is volt, hogy azt a sort ahol a hiba volt nem is jelezte, csak a rá következőt...

Nem tudom, lehet hogy más fordítási sémát használ mint a Pascal és azért csinálja ezt, esetleg csak nekem csinálta....

2015. ápr. 17. 06:36
 30/30 SimkoL ***** válasza:
Dehogy bántom, távol álljon tőlem. Én is sokszor használok C++ kódokat - ha mást nem találok - Delphi-hez. Igaz néha Google a Delphi-s megfelelőért :), de így ragad rám valami abból a nyelvből is, bár annyira nem szeretem.
2015. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!