Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik újabb Linux verzió alá...

SimkoL kérdése:

Melyik újabb Linux verzió alá lehet 'felpakolni' a Kylix 3 -at?

Figyelt kérdés
Nem mai gyerek és nem is volt annyira sikeres, csak kíváncsi lennék rá, hogyan 'teljesít' Linux alatt. Megjelenése óta - - 2002 - a Linux-ok is sokat változtak, fejlődtek.

#linux #Kylix
2015. ápr. 2. 01:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán használta valaki is ?
2015. ápr. 2. 01:57
 2/11 anonim ***** válasza:

Utána kerestem , a legújabb kommentek róla 2010-ből valók (legalábbis azok amiket én találtam).

Szerintem , ha meg van írva Linuxokra akkor a legújabbaknak is tudnia kell futtatni szerintem. Próbáld ki.

2015. ápr. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tabaki ***** válasza:

"Megjelenése óta - - 2002 - a Linux-ok is sokat változtak, fejlődtek."


Kimúlása -- 2005 -- óta sem sokkal kevesebbet. A fórumokból az tűnik ki, hogy egy köznapi felhasználó számára már 2008. táján gyakorlatilag telepíthetetlen volt a naprakész linuxokra, ha jól értem, a 2.6 fölötti kerneleknek valami memóriakezelési eltérése miatt.


Mindemellett én nem bánnám, ha ettől még linuxban is kamatoztatnád a hasznos ismereteidet. A Free Pascal/Lazarus projekt kifejezetten törekszik a Delphivel való kompatibilitásra. Ha ez még messze van is a teljestől, az biztos, hogy szánalmasan elanyátlanodni nem fogsz egy Lazarus-programban.

2015. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Borland used to distribute a version of Kylix free for personal use that was called "Kylix 3 Open Edition", but this version unfortunately can no longer be legally distributed."


"Kylix 3 is rather hard to install and get working with the latest Linux distros"

"It is therefore highly recommended that you rather install Free Pascal Compiler and the Lazarus IDE for any new development work."


[link]

2015. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, az az igazság személyes tapasztalat jobb lett volna, de szerintem nem sokan használták. A Linux-okat nem nagyon ismerem, egy Linux Mint-et - legfrissebb - telepítettem most magamnak, arra akartam a Lazarust felrakni, de nem nagyon akar összejönni, majd utána olvasok, pedig mindkettőből a legfrissebb van - lehet ez a hiba ?? -. Alternatívaként ezt [link] néztem, legtöbbet az általam is kedvelt Delphi 7 alatt volt tesztelve.

Nagyon sajnálom, hogy az XE.. sorozatba csak a Linux nem került bele, Mac, Win, iOS, Android szinte egy kódból, nem értem, hogy a Linux miért mostohagyerek, holott ott volt a Kylix több verziója is.

2015. ápr. 2. 18:09
 6/11 tabaki ***** válasza:
100%

Nekem is friss Mintem van (64 bites), és a Lazarus tökéletesen fut rajta. Ha jól emlékszem, erről az oldalról telepítettem, a leírt fpc, fpc-src, lazarus sorrendben:

[link]

Ha a te géped 32 bites, gondolom, ez a rávaló:

[link]

2015. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Felküzdöttem a Lazarust, első próbálkozás után elő is jött egy bug - nem engedte - összeszakadt - a projectet elmenteni. Egy-két óra Google mire egy normális, működő - bár nem értem a logikáját, Linux vagy Lazarus hiba - software lett belőle. Következő csalódás 21 MB egy 'mezei' form, tudom windows alá van ami 'kivakarja' a felesleget - majd utána nézek itt is -. További Linux gondom, hogy nagy nehezen beállítom a felbontást 1280x1024-re, erre következő indítás 800x600, tűkrözött képernyők, többször is eljátszotta. Linux Mint legfrissebb van fenn, de kezdem feladni. Nem egy táltos gépem van, de imádom mert XP SP3-al minden nekem szükséges program elfut, van ami Win 7 alatt el sem ketyegne normálisan :)

Nem nagyon, sőt egyáltalán nem értek a Linux-hoz, de lehet, hogy fel is adom, nekem nem hozta be a hozzá fűzött reményeket.

2015. ápr. 3. 22:50
 8/11 tabaki ***** válasza:

Szokd még egy kicsit, hátha jobban megszereted, bár ezt az idétlen tükrözött kijelzős dolgot én sem értem. Nálam nincs tükrözve, az 1280*1024-nél meg megnyomtam a Beállítás elsődlegesnek gombot. Ettől függetlenül néha megesik, hogy reggel valami mással próbálkozik. Néha meg nem... Szóval, valami furcsaság van a dologban, reméljük, a frissítések során kiforogja magát. Érdekes, a tizennégyesben semmi gondom nem volt a képernyővel, úgy látszik tökéletesítették :)

A program mérete linuxban is csökkenthető a projekt beállításaiban (pl. a Projekt → Projekt beállítások... → Hibakeresés → Egyéb hibakeresési infó → Szimbólumok eltávolítása a futtatható állományból (-Xs) checkbox beikszelésével). Az a tapasztalatom, hogy a méret nem csökken annyira, mint Windowsban, általában kell neki 5-6 mega alapból, de azután már nem a kód arányában növekszik -- nyilván a grafikus környezetet mindenképpen fölépíti, aztán, ha az megvan, lehet ügyeskedni. UPX-szel linuxban is tudsz még tömöríteni rajta.

2015. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A Mandrake 8.2 alatt kiválóan futott, csak nekem nem volt az igényeimnek megfelelő - mármint a Linux. Nem vágom a Linuxos dolgokat, mi ennek (annak) a legújabb változata, verziója vagy esetleg utódja ?
2015. máj. 12. 13:58
 10/11 tabaki ***** válasza:

Elvileg a Mandriva. Hogy aztán ez mennyire számít ma is élő formációnak, azt nem t'om. A Wikipédia-cikk nem túl meggyőző:

[link]

A letöltőoldala alapján nekem nem világos, hogy most van-e ingyenes része egyáltalán, de nem is mentem utána:

[link]

2015. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!