Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne azt megoldani,...

Hogyan lehetne azt megoldani, hogy X számú helyre kéne egymás után 1-vagy 0-t írni és az összes lehetőséget kiírja?

Figyelt kérdés

Csak a logika érdekel, valami egyszerű programnyleven, ha le tudjátok írni, akkor megköszönöm.

pl: X = 3 000,001,010,011,100,101,110,111


2015. márc. 19. 17:06
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg ezt : [link]


De ha csak két elemet kell variálni akkor a következő egyszerű módszerrel megoldható a dolog (mondatszerű leirásban) :


Max elemszám meghatározása (Max elemszám = 2 az X-dik hatványon - 1) : X=3 esetén 2^3-1 := 2*2*2-1 = 8-1 = 7


1. Ciklus i=0 to max elemszámig

2. i értékénének átváltása 2 számrendszerbe : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

3. a kettes számrendszerbeli szám kirása

4. Ciklus vége


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A 2-es számrendszerré alakításon én is gondolkoztam, de azt gondoltam ennél egyszerűbb a feladat :D
2015. márc. 19. 19:30
 3/3 iostream ***** válasza:

Ja, hogy variáció. Igen, amit #1 írt az a legegyszerűbb, de emulálhatod is a dolgot, kvázi kettes számrendszerben számolva: feltöltesz egy tömböt nullákkal, és futtatsz egy ciklust (később meghatározzuk a feltételt). A ciklusmagon belül elindítasz egy ciklust, amiben növeled az i. elem értékét (i indul 0-tól)...


Inkább leírom kódban:


const int X = 8;

int tomb[X] = {0};


void print()

{

for (int i(0); i < X; ++i)

{

cout << tomb[i] << ' ';

}

cout << '\n';

}


int main()

{

int max = 0;

while (max < X)

{

print();

int i(0);

while (2 == ++tomb[i])

{

tomb[i] = 0;

++i;

}

max = i;

}

}

2015. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!