Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként ilyen referenci...

Programozóként ilyen referenciákkal kb milyen fizetésre vagyok esélyes?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni, de az egyetem nekem nem a száraz marhaságok tanulásáról szólt, hanem a referenciaépítésről is. Csúsztam is 1 évet.

Eddig csináltam egy:

- Java alapú, open-source WebSocket szervert

- Java alapú, open-source fraktálgeometriai szoftvert

- 16-bites PIC mikorvezérlővel egy LED kijelzős számológépet

- Saját projektként (PHP/JS/JQ/CSS3) online anonim videochat szolgáltatást.

- Saját projektként egy phpMyAdmin-hoz hasonló dolgot, bár még nincs kész.

- 4 magyarországi kisváros/város honlapját, mindegyik polgármestertől van referencialevelem.

- Egy a gyakorikérdésekhez hasonló oldalt, de nem magyaroknak, egy másik országban.


Bónuszként, ha nagyon muszáj, meg tudom játszani a zuckerberg-szindrómást és tudok papolni a megjátszott innovációról, de alapvetően egy célracionális ember vagyok, aki a pénzt és az előbbrejutást helyezi előtérbe.



2015. márc. 15. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Minimálbértől fölfelé.
2015. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egész jól hangzik, cége is válogatja, Pesten szerintem olyan nettó 180 és 250 között van valahol az esélyes bér, de sok mindentől függ.
2015. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? Ez így semmit nem ér. Mármint semmit nem ér abban az értelemben, hogy nem fog a többi junior jelentkező fölé emelni. Saját magad részre, tecnhikai ismereteid fejlesztéseként nagyon jó, de egyik sem igazán releváns, éles szakmai tapasztalat.

Jó pont persze, hogy önszorgalomból csinálsz ilyeneket, de itt is van a kutya elásva: Az önszorgalom fog számítani, nem az, hogy milyen csilivili dolgokat csináltál.


Még a polgármesteri referencialevél sem tekinthető mankónak, tekintve, hogy a kormányzati beruházások eredményeinek minősége... hmm... messzeföldön híres. Nem fogja senki komolyan venni.


Junior Java fejlesztőként kb. bruttó 240-től kezdődő fizetésekre számíthatsz (Jól hangzik? Pedig Mutyisztánban az ennél jóval magasabb, nem junior fizetés is lóf4sz. A PHP pozíciók meg valamivel gyengébben muzsikálnak), illetve minél többet teszel le az asztalra az interjún (nem referenciákat, hanem aktív, számonkérhető tudást), annál jobbat alkudhatsz ki magadnak.


Ha esetleg veszel/vettél már részt egy régebb óta futó, sok ember által fejlesztett open source projekt munkájában, akkor azt _esetleg_ felszámíthatod komolyan vehető tapasztalatként, bár azt azért tegyük hozzá, hogy ezen szoftverek túlnyomó többségének a kódminősége is kritikán aluli, így nagyon sokat ez sem nyom a latba.


Összesítve, ilyen referenciákkal olyan fizetésre vagy esélyes, mint bármelyik másik (nem kutyaütő) junior - ami persze egyáltalán nem rossz dolog, csak ne bízd el magad.

2015. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

1 kérdésem nekem is lenne feléd...

Azért vagy programozó, mert programozó akarsz lenni, vagy azért mert ebben van most a pénz?

2015. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindig kell fejlődni és sosem szabad, hogy az ember elbízza magát!


A kérdést is köszönöm. A válaszom: Mindig is érdekeltek a technikai dolgok, gyerekkorom óta progyamozok, imádom csinálni. Ennek ellenére nem vakultam el és nem vagyok a legújabb hipszter-divat követője, nem nyomom a süket dumát a megjátszott innovációról. Racionáisan gondolkodó és földön járó ember vagyok. Másokkal ellentétben nem tagadom, hogy a pénz beszél, kutya ugat.


Tisztában vagyok vele, hogy az IT-ben ez egy ritka dolog, de kell ilyen is.

2015. márc. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!