Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Volna egy ötletem játékra és...

Volna egy ötletem játékra és segítséget szeretnék a megvalósításban!?

Figyelt kérdés

Naszóval volna ötletem, hogy mi legyen benne meg minden, egy egyszerű 2D-s városépítős (simcity-szerű) játékról lenne szó. A python nyelvvel tisztában vagyok és az unity-t is elkezdtem nézegetni. Játékot még nem csináltam és először alapvetőekkel szándékozom próbálkozni (pl.: amőba meg pong meg ilyenek) aztán komolyabban. Szóval ha ezek megvannak, akkor utána mivel kéne folytatnom? A pythonnal jól lehetne ilyen játékot készíteni? Vagy muszáj lenne C++, C# vagy Java?


Előre is köszönöm!!



2015. márc. 7. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Pythonnal (ha meg is lehet csinálni) nagyon lassú lenne. Ez a nyelv nem ennyire komplex dolgokra való. Mindenképp Cpp-t vagy C#-ot ajánlanék.
2015. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 uno20001 ***** válasza:
100%
Legelőször szerintem bőven elég a Python.
2015. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Meglepődnél, hogy milyen komplex dolgokat csinálnak pythonban - nem egy játéknál a játéklogikát is teljesen pythonban írják.


Unity alatt viszont nem veszed túl sok hasznát a pythonnak, a boo ugyan hasonló szintaxisú, de ennyiben kimerül a hasonlóság(apró túlzással), és unity5 től már nem is írnak dokumentációt - a kódok ugyan még működnek, de arra nincs semmilyen garancia, hogy támogatva lesz hosszú távon is. Ha játékokat szeretnél csinálni, és még nincs túl sok tapasztalatod, akkor én maradnék a pythonnál(a játékok amiket írtál teljesen jók kezdésnek), utána váltanék egy másik nyelvre(akkor már inkább az új nyelvre tudsz koncentrálni, nem magára a programozás elméletére). C++ akkor kell, ha engine t akarsz írni, ha játéklogikát, akkor olyan nyelvet választanék, amivel egyszerűbb haladni. Pythonhoz pygame, esetleg panda3d t lehet használni(biztosan van még pár alternatíva, 2-2,5 éve ezeket ajánlották a legtöbben).

2015. márc. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A metin2 is pythonban van irva, szoval akarmit meglehet benne csinalni.
2015. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!