Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kriptográfiára használnak...

Hengerelőhereverem kérdése:

Kriptográfiára használnak valami programot, vagy maguknak írják akik ezzel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék magamnak írni egy ilyet programot, hogy nyitok meg C-vel vagy C++-al egy tetszőleges txt filet, vagy bármilyen szöveges dokumentumot?
2015. febr. 18. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

> hogy nyitok meg C-vel vagy C++-al egy tetszőleges txt filet, vagy bármilyen szöveges dokumentumot?


Ilyen alapvető kérdéseknél felesleges a kriptográfiás maszlagot bedobálni a kérdésbe, a tervekbe.


Google("c++ read text file");

2015. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam, mert igen járatlan vagyok a dologban, de ha te méltóztatnál széleskörű tudásodat megosztani itt velünk és nem csak óbégatni járnál ide akkor segítségére is lennél az embernek, máskor menj és chat.hu-n olts szét valami hozzádvalót.
2015. febr. 18. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Pedig igaza van. Ha jelenleg nem tudsz megnyitni egy file-t, akkor még évekre vagy attól, hogy kriptográfiai dolgokkal foglalkozz.
2015. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem itt és nem most, kösz a válaszokat.
2015. febr. 18. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Én ezt a mentalitást nem értem... Ha valamit nem tudsz, hogy hogyan kell leprogramozni, nem az a célszerű, hogy beírod Google-be, hogy "c file i/o"? Tessék, innen megtanulhatsz pár fájlkezelő függvényt: [link]
2015. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

#1 vagyok


Éreztem, hogy nem fog tetszeni. Ez van. :) Programozni úgy nem lehet, hogy sem angol tudás, sem keresési hajlandóság nincs a fejedben. Ez tény. Be fogod látni, ha tényleg programozni fogsz később.


A válaszommal mindkettőben segítettem, megadtam az angol keresőkifejezést. Ha alkalmaznád, kapnál választ a második kérdésedre. Leírni nincs értelme ide a példakódot, mert millió helyen fent van.


Ami az első kérdésed illeti, erre valóban nem válaszoltam: Ha van egy kész program, ami tökéletesen megfelel az ember igényeinek, akkor nem fog sajátot írni. Nem hinném, hogy ez másként lenne a kriptográfia elég tág témakörében.


</óbégatás>

2015. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem esnék neki így a kérdezőnek.

Persze, igaz, aki egy fájlt nem tud megnyitni, az nincs azon a szinten, hogy kriptográfiai algoritmust írjon. De ettől még nem kéne ilyen vehemensen nekiesni.

Az meg kifejezetten dícsérendő, hogy vannak céljai, ambíciói, és mer kérdezni. Erre való ez az oldal, nemde?


Kérdező: neked azt javaslom, hogy haladj lépésről lépésre! Gondolom, az alapokkal, a C/C++ nyelv utasításaival, operátoraival és alapvetőbb függvényeivel már tisztában vagy, de ha mégsem, akkor kezdd azokkal. Ezek után sajátítsd el a fájlkezelés alapjait! Akár neten is összevadászhatsz tutorialokat, de könyvet is beszerezhetsz hozzá, magyar nyelven a C/C++ szakirodalma kielégítőnek mondható.

Amikor pedig ez is már álmodból felkeltve is megy, nekiláthatsz egyszerűbb algoritmusok megvalósításának. A Cézár-kódhoz például nem kell eget rengető nagy kriptográfiai tudás. Aztán onnantól kezdve szépen haladhatsz előre, a saját tempódnak megfelelően.

2015. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rejtjelező algoritmusnak nem sok köze van magában a fájl IO-hoz.

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hol vagyok én még az algoritmus programozástól...Annyit szerettem volna csinálni, hogy alapszintű programot írjak a következőre: egy tetszőleges txt file megnyitása és azon fusson végig a program és keresse ki a karaktereket és írja nekem ki, ebből 2 parancsot nem tudok, a txt file megnyitása és azután pedig, hogy véégigfusson a program a szövegen, a változó értékeket és kiiratását megtudom csinálni.

Csak saját tesztet szeretnék csinálni arról amit olvastam, mégpedig, hogy a betűgyakoriság valóban egy körülbelüli állandó értéknek adható minden nyelv saját véletlen szövegére. Ezt elhiszemm, de amég nem láttam nem lehetek biztos benne és ez a kriptogárfiai tanulmányaim első lépése.

Köszönöm, sikerült kigoogléznom végül amit akartam, csak hirtelen itt az oldalon voltam amikor eszembejutott a kérdés, hát kiírtam.

2015. febr. 24. 18:41
 10/10 anonim ***** válasza:

A fájlok írásához-olvasásához használd ezt:

[link]

A betűszámláláshoz ezt:

[link]

Ehhez szükség van a sablonokra:

[link]

[link]

De ha megadsz privátban egy címet, akkor elküldök egy betűszámlálót, azzal megoldhatod.

2015. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!