Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen szerveroldali nyelvet...

Milyen szerveroldali nyelvet használnak az ilyen oldalak?

Figyelt kérdés

Írok pár példát...

Travian

Bitefight

Maffiozo

Gladiatus

Ikariam

stb stb

Gondolkozom rajta, hogy egyszer neki esek egy ilyennek (egyedül, tehát nagyon gagyi szinten csak, a saját szórakoztatásomra), de elég ehhez a PHP MySQL CSS és HTML ismeret, vagy kell valami spéci? Kérlek csak olyan írjon aki tényleg tudja, és nem csak tippelget.


2010. febr. 10. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Aki tudja, az gameforge-nál dolgozik, és - akárcsak én is - aláírt egy DPA-t (Data Protection Agreement) amit ha megszegnek, és elcsacsognak dolgokat, akkor lecsukják német törvény szerint minimum 5 maximum 20 évre.
2010. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne mondd, hogy ez a szent grál titkos lelőhelyénél is feljebbvaló.. :) Nem mindegyik oldal gameforge-os amúgy, szóval akkor olyan írjon aki nincs benne :D
2010. febr. 10. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, PHP-t használnak, Wikipédia pl. ezt írja a Travianról: "A Travian egy PHP-ben írt, böngésző alapú játék, amely internet-hozzáféréssel rendelkező számítógéppel játszható. A történések valós időben játszódnak." Én is elgondolkodtam már azon, hogy kellene csinálni egyet, aztán rájöttem, hogy az én PHP tudásom kevés hozzá.
2010. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
HTML, Javascript, PHP, ASP, Python, SQL. Nagyon gagyi szinten is egy text alapú játék is belefájhat 2-3 hónapba ha egyedül csinálod és ha még fingod sincs a dologról akkor meg ne is álmodj 2-3 hónapot.
2010. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
PHP és html bőven elég. Nagyot tud dobni a javascript rajta, a css-el meg megszépíteni tudod.
2010. febr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"PHP és html bőven elég."


Azért ettől jóval árnyaltabb a dolog. Vegyük figyelembe az igazi webes technológiákat is, például az ASP.NET-et vagy a JSP-t. Bár ezeket nem lehet 2 hét alatt megtanulni és azt mondani, hogy "a PHP és html bőven elég".

2010. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Te. Mikor mondtam én, hogy nem lehet mással dolgozni? Ha valaki - ahogy a kérdező - egy egyszerű webes játékot akar összedobni, akkor BŐVEN elég ez a két technológia. Sőt, az asp és a jsp nem is kompatibilis a php-vel (persze, lehet keverni, de elég nagy baromság), dönteni kell, hogy melyiket használja. És szerinted melyikhez talál több irodalmat, több ingyenes futtatóképes szervert, melyiket legegyszerűbb felállítani? Na.
2010. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!