Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet, vagy mivel...

Hogyan lehet, vagy mivel lehet ilyen programot készíteni? (több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az lenne a kérdésem ,hogy egy olyan programot akarok készíteni amibe ,hogyha beírok egy nevet, akkor az ,az ahhoz társított névhez kiad lehetséges szöveget(amit én beírok)és ,hogy ezt mivel lehetne kivitelezni?Mert én hasonlót egy egyszerű .dat formátumúban láttam nemrég ,de elfelejtettem ,hogy hol láttam!

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. febr. 1. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Excel is alkalmas erre, FKERES függvénnyel. Egyébként bármelyik programnyelv megfelelő hozzá, az adatokat tárolhatod mondjuk egy CSV-ben.
2015. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
A programokat programozással készítik, hozzáértés nélkül sehogy.
2015. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ az elsőnek :) a másodiknak meg küldök pénzt koszorúra , nem igaz ,de te biztos egyből mindenhez értettél, de te tudod, hátha téged is csak oltottak :)
2015. febr. 1. 23:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi funkció kell, akkor elég hozzá egy Jegyzettömbben összedobott szöveges dokumentum, amiben a Ctrl-F billenytűvel tudsz keresni a nevek között, a szöveg meg ott van mellette.

Teheted Excelbe vagy bármilyen táblázatkezelőbe, lásd az első válaszolót.

Ha meg tényleg egyedi programot akarsz, akkor meg kell tanulnod valamilyen programozási nyelvet. Ehhez viszont kb 50-100 órát rá kell áldoznod a tanulásra. Akármilyen egyszerűnek hangzik a feladat, ezt az időt rá kell szánnod, cserébe viszont nagyon sok feladatot meg tudsz majd oldani ezzel a tudással, ennél bonyolultabbakat is. Aztán ha megteszik, ennél többet is kell tanulnod, de ehhez a feladathoz szükséges tudást pl. Pythonból 50 óra alatt össze lehet szedni.

2015. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2xSü ***** válasza:

Egy program elkészítéséhez meg kell tanulni programozni. Ha tudsz programozni, akkor meg tudod oldani az adott feladatot. Ennek az a módja, hogy elvégzel egy tanfolyamot, elolvasol egy könyvet, vagy akár találhatsz egy színvonalasabb online tutorialt, bár igazán jót, átfogót nehéz találni a témában.


Szóval igaza van #2-nek.


> de te biztos egyből mindenhez értettél, de te tudod, hátha téged is csak oltottak


Természetesen senki nem született programozónak, mindenki elkezdte valahol. De nem mindegy, hogy hogyan. Én pl. még Commodore-on kezdtem, gyerekként egy szakkörbe jártam, és ott tanították meg a programozás alapjait. Később – már egy PC-vel a bírtokomban – vettem egy könyvet, azt olvastam végig, próbáltam ki a példafeladatokat, és azt próbáltam megérteni, kísérletezni.


Szóval több lehetőséged van:

1. Megtanulsz programozni, mondjuk veszel egy könyvet és végigrágod pár hét alatt. Ekkor triviális lesz a megoldás, hiszen csak egy inputra lesz szükséged – ami elég alap dolog –, illetve egy asszociatív tömbbel megoldható a dolog, ami megint elég alap dolog. Ha olyan nyelvet tanulsz, ahol nincs asszociatív tömb, ott mondjuk megoldható egy két dimenziós tömbbel, és egy ciklussal az egész.


Meg úgy elsőnek el kellene dönteni, hogy milyen megoldást szeretnél. Mint írták erre egy Excel tábla is elég. Egy parancssoros programot, egy HTML oldalba ágyazott javascripttel is relatíve gyorsan és könnyen megoldható. De kérés, hogy ez neked jó-e, vagy pl. mindenképpen Windows-os programot akarsz-e, egyáltalán miért kell neked a program, ki fogja használni, mire fogja használni.


2. Valaki más készíti el helyetted a programot, aki *tud* programozni. Hogy most baráti szívességből, vagy pénzért, az lényegtelen. Mindenesetre itt biztos, hogy nem nagyon lesz olyan, aki az elejétől a végégig megcsinálja neked, mint teljesen idegennek a dolgot. Jó, egy ekkora programot még csak-csak, de ha nem érted a működését, akkor aligha fogod tudni kezelni, feltölteni adatokkal, mert ha valamit elszúrsz, akkor nem fogod tudni, hogy miért nem működik, megint jönnél kérdezni a program elkészítőjétől, vagy mástól.


Szóval igen, egy programozó leprogramozza azt, amit akarsz. Aki nem programozó, az meg sehogy nem fogja megcsinálni, illetve nem !ő! fogja megcsinálni.

2015. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

HTML,PHP kódokat próbálom most megtanulni ,több-kevesebb sikerrel ,de engem ez nagyon foglalkoztat.

Most jelenleg .bat-ban próbálok összedobni valami olyat,hogy beírok egy nevet, amihez társítva van valami és akkor kiadja rá a lehetőségeket, majd az után akár a menübe is vissza mehetek. Igen ez nem nagy dolog ,de majdnem 6 órámba telt, ha esetleg tudnál abba segíteni ,hogy egy bat formátumba ,hogyan lehet a képernyőt tisztítani ,tehát az a gond ,hogy olyan mintha "elmentené az összes beírt választ és kiadott választ is , mint előzményt" ,de nekem azok nem kellenek,tehát csak az látszódjon ami éppen oda kell, ne halmozódjon!

2015. febr. 3. 20:04
 7/7 A kérdező kommentje:
meg van, cls kell a sor elejére :)
2015. febr. 3. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!