Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ilyen programot hogy tudnék...

Ilyen programot hogy tudnék készíteni?

Figyelt kérdés

Na a lényeg hogy mindig is akartam valami hasznosat készíteni és ara gondoltam olyan programot csinálnák (csak nagyon minimálisan konyítok a programozáshoz) amibe mikor bizonyos számú embert kéne véletlen szerűen szétosztani csapatokba az szétosztaná neked.


Nem tudom ez menyire lenne bonyolult megvalósítani.


+ olyan funkciót szeretnék bele hogy ha valakik/valakik nem kedvelik egymást akkor azt kivételnek hozzá lehet adni hogy ők ne kerüljenek egy csoportba


(+ ha összejönne az előző 2-pontig ami már önmagába nem lesz egyszerű minden embert egy skálán lehetne értékelni 1-10ig és úgy rakná össze a csapatokat hogy a sála alapján minden csapatba legyen jobb és rosszabb ember is egyaránt)


Szerintem ez igen jó ötlet de mégis menyire lenne nehéz megvalósítani?

(és milyen programmal/pogramozási nyelvel érdemes?)



2014. szept. 8. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
10 perces feladat.
2014. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SimkoL ***** válasza:
Szinte bármilyen nyelven, melyikhez értesz?
2014. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen ez a gond hogy igazán semelyikhez(kezdő vagyok) ,ajálhatnátok valami könyen tanulhatót és akkor aba próbálnám meg megcsinálni.
2014. szept. 8. 21:35
 4/7 uno20001 ***** válasza:
Python.
2014. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal nehezebb feladat egy embert értékelni egy 1 dimenziós skálán.
2014. szept. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lineáris optimalizáció?
2014. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem egyszerű a feladat, hogy "10 perc" legyen, a plusz feltételek megbolygatják a dolgot.

Mi történik akkor, ha nem teljesülhetnek a feltételek? Két ember nem szereti egymást, egyik megy A, másik B csoportba, viszont mi van akkor, ha a harmadik nem szereti őket? Új csoportot létrehozni gondolom nem jó ötlet, úgyhogy figyelni kell arra is, hogy a legrosszabb esetben(sokan utálnak másokat) nagyjából fele-fele arányban legyen a csapatok között.

Az értékelés része egyszerű, a már csapatokban lévő emberek pontjait összeadod, és amelyiknek kevesebb van, oda rakod az új játékost(és kiválasztod a legmagasabb pontszámút a megmaradt játékosok közül). Előtte persze pontok alapján rendezed sorba a játékosokat.


Én valahogy így ugranék neki. Python jó választás, dreampie al megtoldva.

2014. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!