Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy házi feladatom amit...

Rosberg3 kérdése:

Van egy házi feladatom amit free pascalba kell meg csinálnom meg kell adnom egy számot amit a program maradékos osztással átvált 2-es számrendszerbe és végül kiírja a maradékokat fordított sorrendbe. :?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[OFFTOPIC ON]

Én is gyakran segítek, csak tudnám minek... Ha nekem van valami problémám (nem olyan, hogy "írjátok meg a programot", hanem egyszerűbb, akkor néha nem igen jön a segítség, vagy kioktató formában jön és a válasz kevesebb mint tíz betű lett volna...

[OFFTOPIC OFF]


Én még régebben ezt a megoldást találtam a problémára.

Ha esetleg itt írta volna valaki akkor bocsánatot kérek hogy nem emlékeztem.


Program Decimal_Binary;

Uses crt,WinCrt;

Var

Dec,Deci: Integer;

Bin: String;

Ul:Char;

Begin

Repeat

Clrscr;

Writeln('Decimal to Binary Convertion Program');

Writeln('======================================');

Writeln;

Write('Input Decimal Number: ');Readln(Dec);

Deci:=Dec;

Bin:='';

Repeat

If(Dec Mod 2 = 0) Then

Bin:='0'+Bin

Else

Bin:='1'+Bin;

Dec:=Dec Div 2;

Until Dec=0;

Writeln;

Writeln(Deci,' Decimal = ',Bin,' Binary');

Writeln;

Write('Try Again? [Y/N]: ');Readln(Ul);

Ul:=Upcase(Ul);

Until (Ul<>'Y');

End.

2015. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tabaki ***** válasza:
100%

@08:20, de 10:25nek is:

Szerintem meg nem sok értelme van SimkoL böködésének. Nincs az ő módszerével semmi baj valódi érdeklődés esetén. A jó példa igenis nevelő hatású, ez tiszta sor. Ott nem értünk egyet, hogy érdemes-e olyanok helyett is dolgozni, akik magasról tesznek az egészre, még ha esetleg illendőbben csicskáztatnak is, mint Kérdező. Aki maga is foglalkozott a feladattal, az értékelni tudja a segítséget. Egy akármilyen félrenyekkent, de megkínlódott próbálkozás után tanulságos egy aha!-élményt jelentő jó megoldást kapni, egyébként meg csak egy pipa, hogy na, ma is megcsinálta valaki a leckémet.

2015. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos az, amit SimkoL szabadidejében, önzetlenül végez, hihetetlenül logikusak, egyszerűek a programjai a honlapján, nagyon sokszor meglepődök, hogy mennyire le tud egyszerűsíteni feladatokat, például amit valaki több soros kóddal oldana meg, ő tud rá olyat, ami egyetlen sorba leírható, mert logikus és egyszerű.
2015. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 SimkoL ***** válasza:
83%

Ha már ilyen jól összejöttünk:


program project1;

uses strutils;

var d :longint; eredmeny : string;

begin

Write('Kerem az atalakitando szamot: ');

ReadLn(d);

eredmeny := '';

repeat

if d mod 2 = 0 then eredmeny := eredmeny + '0' else eredmeny := eredmeny + '1';

d := d div 2;

until d = 0;

WriteLn(ReverseString(eredmeny));

ReadLn;

end.


Köszönöm a dicsérő szavakat 'égett is a pofám miattuk', de az az igazság valamikor harminc sok éve tanár szerettem volna lenni. Az élet úgy hozta, hogy vasutas és rendőr lettem :) Most élem ki az elfojtott vágyaim.

2015. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!