Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MSSQL idegen kulcs probléma?

MSSQL idegen kulcs probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok nagy problémám lenne, és még kezdő vagyok a témában. Az lenne a gond, hogy van egy táblám és két mező van benne egy Kitol és egy Kinek mező, és ezeket össze kéne kötni a Felhasználók tábla elsődleges kulcs mezőjével, amit megtettem. ALTER TABLE Emailek ADD CONSTRAINT FK_Kitol FOREIGN KEY (Kitol) REFERENCES Felhasznalok (FelhasznaloID) ALTER TABLE Emailek ADD CONSTRAINT FK_Kinek FOREIGN KEY (Kinek) REFERENCES Felhasznalok (FelhasznaloID) A Kinek mező a 2. a mezőket tekintve, a Kitol az első (a táblában), nem tudom hogy ez számít-e valamit. Mert arra gondoltam hogy mivel ugyanaz a kulcs ezért lehet probléma. Szóval lényeg az hogy ha rárakom a Kinekre a másodlagos kulcsot akkor hibát dob: The INSERT statement conflicted with the FOREIGN KEY constraint "FK_Kinek". The conflict occurred in database "Nyilvantarto", table "dbo. Felhasznalok", column 'FelhasznaloID'. Ha valaki tudna esetleg segíteni, azt nagyon nagyon nagyon megköszönném, nagyon fontos lenne.

2015. jan. 14. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Lehet két idegen kulcs egy táblában.

2. Nem árultad el, milyen másodlagos kulcsot raksz rá. Szerintem itt valami zavar van a fejedben, mert a másodlagos kulcs elméleti fogalom, az adatbázisban csak elsődleges kulcsot lehet kijelölni.

3. A hibaüzenet teljesen világos, megsérül a megszorítás, vagyis olyan értéket akarsz beleírni a kinek mezőbe, ami nem szerepel a felhasznaloid-k között.

2015. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!