Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szervusztok! Megtudnátok...

Szervusztok! Megtudnátok mondani, hogy mely magyar egyetemeken tanulhatok szoftverfejlesztést, programozást?

Figyelt kérdés
Valamint, ha ebben a munkakörben dolgozók válaszolnak, azok elmondanák, hogy szeretik-e a munkájukat? Ha igen -miért? Ha nem -miért nem?
2015. jan. 2. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. ELTE (de felvi.hu szívesen segít kiegészíteni a listát)

2. Igen, szeretem.

2. Mert a hobbim lett a munkám + jófej a főnök.

2015. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen az ELTE pl ilyen hely. De nem könnyű lediplomázni azért annyira ott.


Aki végez az általában marad is hasonló munkakörben azért, mert szereti csinálni.

2015. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SimkoL ***** válasza:

Én még a '80-as években 'magamtól' tanultam programozni. Nem ez volt az elsődleges feladatom a munkahelyemen, de mindig is imádtam, a mai napig is, igaz már csak hobbi. Ha kényszerűségből csinálod soha nem leszel jó a szakmában, mert görcsölni fogsz. Ha érdekel még reggel a 'budin' is jut eszedbe 'korszakalkotó ötlet'.

Off: A nagyobbik fiamnak - 29 éves - rendszer informatikus végzettsége van és az iskola után pár évvel jött rá, hogy inkább motorokat, kisgépeket szeretne szerelni :) Sokszor nyakig olajos de imádja. Fiatalon nehéz dönteni egy életre, én sem dolgoztam csak két évet a tanult szakmámban :)

2015. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég sok egyetemen oktatnak ilyet, programtervező informatikus (pl Elte) illetve mérnök informatikus (pl BME) képzéseket keress, utóbbi megnevezése ne tévesszen meg, ha programozni akarsz, lehetőséged van ilyen szakirányokat választani.

Szoftvert fejlesztek munkahelyemen, és szeretem, mert változatos. Erről egyrészt munkahely is tehet (sokféle projektünk van), másrészt a technológiák fejlődése is gondoskodik arról, hogy ne lehessen "ugyanazt" csinálni X évig. (Persze ez utóbbi lehet, hogy másnak hátrány.)

2015. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából jól írták a többiek: ami szorosabban programozós szak az a programtervező info, mérnök infó illetve a gazdasági informatikus. Mindháromnak megvannak a sajátosságai. Programtervező informatikusnak tanulhatsz például az ELTE-n, Debrecenben, Szegeden, Pécsett stb. stb.

Én alapvetően szeretem ezt a munkát, mert sok lehetőség van benne és így mindig lehet valami új kihívást találni.

2015. jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes, kielégítő válaszokat!


Nagyrészt a programozók, akikkel eddig beszéltem, mind azt mondták, hogy el se kezdjem ha nem vagyok vérig elhivatott.


"Ez a terület nem fog menni azoknak, akik csak a pénz miatt választanák. Ide komoly érdeklődés meg elhivatottság is kell. A "szakmaszerelem" általában a programozóknál kisgyermekkor óta tart."


Kisgyermekkor óta?? Én tavaly nyáron kezdtem el ezen gondolkozni, mikor egy mobil-applikáció cégnél dolgoztam diákmunkásként. Le kellett tesztelnem pár app-et, és elkezdtem a srácokat kérdezgetni, hogy mit kell tennem, hogy én is ilyet alkothassak? ..Így jutottam ide.


.. nekem nem álmom kisgyermekkorom óta ezt csinálni (persze a számítógépek mindig lázba hoztak) és nem csak a pénz érdekel (persze ez is egy nagyon fontos része), de amikor ilyeneket hallok és olvasok mint amit fentebb idéztem.. akkor meginog az elhivatottságom és előjön bennem a kérdés, hogy vajon erre képes vagyok?


Óó mellesleg.. a személyem nagyban befolyásolja, hogy eltudnám-e képzelni magam ebben a munkakörben.

/Most kérlek titeket mindenféle véleményt, hogy nagyképű és beképzelt vagyok vessetek félre és koncentráljatok a lényegre./

Én egészen idáig (gimn. 12. o) egy igen laza srác voltam/vagyok, nem igazán voltam sosem jó tanuló, (matek 3-as)..

Fontos, hogy kint lóghassak néha a haverokkal, csajozhassak és bulizhassak, s nagyon is adok a külsőmre.. Mindig én voltam az osztályban az a srác akit mindenki menőnek tart..


Nos, a közhiedelem a programozókról és informatikusokról, ennek teljesen az ellentéte. Jómagam is ismerek pár infóst, és tudom, hogy most szembe megyek az autópályán hisz rossz helyen mondok ilyet, de az én leírásomnak az ellentéte, hisz az infósokról mindenki azt hiszi, hogy olyan: ..kockák?! Ezért van bennem ez a kétely és ellentmondás, hogy való-e nekem ez az egész?


Mellétenném, hogy nagyon tisztelem ezt a szakmát, hisz egy értelmiségi és nagyon is versenyképes szakmáról van szó.


Várom a véleményetek!

2015. jan. 3. 22:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik az, hogy a programozók ejj de nagy kockák ez egy nagy általánosítás, nyilván vannak olyanok is. De az eddigi munkahelyeimen a programozók nagy része aktív társasági életet élt, bulizni, sportolni stb. járt és ha nem mondja meg nem mondod róla, hogy programozó.

Viszont a 3-as középiskolás matekkal lehet, hogy nem kéne ezt a pályát erőltetni...

2015. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!