Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Router problémám, hogy lehet...

Werte kérdése:

Router problémám, hogy lehet megoldani? (lent)

Figyelt kérdés

D-Link DI-524 Router -t vettem kéz alatt (használtan). UPC-s nettel rendelkeztem és szerettem volna laptopra használni. Mivel nincs mód kábelezgetni (emeletes ház) miatt, így maradt a router elv.

Be lett állítva, de a gépem összeomlott és install után, nem tudtam vele netre csatlakozni.

Routeren keresztül-kábelt rádugva üzemel a netem, de sem a router beállítási felhasználó nevet/jelszót, sem a hálózat jelszavát nem tudom.

Hogy tudom nullázni-kisütni (mit bánom én mi a szaknyelve), hogy újra tudjam használni a routert (wireless).

Előre is köszi a gyors válaszokat


2010. febr. 4. 01:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen routerünk van és upc-s a netünk is,és semmiféle jelszó ,felhasználónév nem kell .Ha az a MAC számú készülék/router,laptop/ van a kábelmodemhez csatlakoztatva amivel először kiépült a netkapcsolat akkor van net.Ha időközben gépet cseréltetek akkor az ügyfélszolgálatnál a 1221 es számon a 2 menüpontban átállítják az új gép új MAC számára és megint van net.Teszek egy képet is ,nálunk így van a router beállítva.

[link]

De lehet,hogy rosszul értem a kérdésed mert kicsit félreérthető.

Ha csak annyi a gond,hogy az újratelepítés után nem tudsz wifi kapcsolatba kerülni a saját routereddel akkor viszont csak egy egyszerű gépbeállítás hiányzik.

2010. febr. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A MAC addrest is meg lehet változtatni a router menujénben.

Router belépési név: admin, jelszó nincs (gyarilag, ha nem állították át).

Kisütni a hátulján lévő kis kapcsolóval lehet. Valami hegyes tárgyal kell nyomni kb 10 mp-ig, amíg nem villognak a ledek.

2010. febr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet összecsaptam a kérdést-elnézést érte.

Szóval újrahúztam a WIN-t. Majd a ROUTERt is látja-megtalálja a kapcsolatot-de mivel (korábban nem értettem a beállításokhoz-azóta azért kitanultam pár dolgot) csatlakozni is akar a hálozathoz-aminek a neve: 'CSALAD'

Igen ám, de jelszóval védett és nem tudom a jelszót.

Gondoltam én, hogy akkor az alap 'ADMIN' jelszó és felhasználó névvel átírom a kódot. Csakhogy ezt a jelszót és felhasználónevet sem tudom. Akitől megvette a tesóm, pedig ezer éve nem emlékszik erre.

Tehát sem a router beállító menüjének a jelszavát és felhasználó nevét nem tudom-sem a hálozatom jelszavát.

Ellenben a routerből kivezetett kábelt a gépre csatlakoztatom-minden megy. De egy szintnyi különbség miatt a gépet-routert összekötni nem tudom! (router előnyeit szeretném élvezni)

2010. febr. 4. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj,ez így mindjárt más és most már értelek is. Szerintem ha a routert le rezetelnéd akkor minden eddigi adatát eldobná és azt adnál meg újat amit szeretnél.
2010. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hátulján a kis lukon egy kiegyenesített GEM kapoccsal szoktuk a kapcsolóját benyomni 10 másodpercre.
2010. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja reseteld le a routert először kösd vezetékesen a géphez, a gépen az ethernet kártyánál az ip-t is meg a dns-t is állítsd automatikusra a routernél pedig állíts be wpa2 titkosítást hogy ne tudják feltörni. ha olyan problémád akad hogy az egyik gép nagyon leszívja a netet akkor a router beállításoknál keress olyat hogy qos. és ip resevation. ha van ilyened akkor csinálj egy ip reservationt írd be az ethernet kártya mac adressét (fizikai cím) ezt ott láthatod a tálcán jobb oldalt a hálózati kapcsolatoknál a második fülön a részleteknél, szovl írd be a mac address-t és hogy melyik ip címet adja neki. gondolom 192,168.1.100 legyen az egyiké 192.168.1.101 a másiké. attól kezde a gépek mindig ezt az ip-t fogják megkapni. a qos-be írd be az ip-t és mind a kettőre állíts be "minimum bandwith" -hez a kapcsolatod kb felét. tehát ha van egy 4 megás net kapcsolatod akkor mind a kettőhöz állíts be 1,5 megát és így annyit mindig fognak kapni ha szükséges, persze ha csak egy géppel netezel akkor az egész sávszél az övé lesz... szólj a fejleményekről
2010. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!