Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok macbookon C-be...

Hogyan tudok macbookon C-be programozni windows nélkül?

Figyelt kérdés
OS X van a gépemen és az exe fájlokat nem lehet vele megnyitni. Tudnátok segíteni, hogy milyen programozó programok vannak, amihez nem feltétlenül kell win, hanem fut az OS X-en.

2014. dec. 23. 12:05
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt le is töltöttem, a 64 bites verziót. De utána nem nagyon vágom, hogy mit kell vele csinálni, mert nem tudom megnyitni. Légyszí segítsetek, ez az első mac gépem
2014. dec. 23. 20:06
 12/16 anonim ***** válasza:

Google: Install Eclipse on OSX


De simán feltehetsz egy GCC-t is, aztán valami BBEdittel adsz neki. Persze, egy IDE azért sokkal jobb megoldás, de ha ennyire szenvedsz vele, kezdetnek lehet, hogy megteszi ez a kőkorszaki kombó is.

2014. dec. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Minek ide IDE ?


Ez itt az első Google találat barátom:

https://www.youtube.com/watch?v=Oa6FDffyYf8

2014. dec. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13: Hogy merülhet fel benned ez a kérdés egyáltalán? Egy jó IDE annyi előnnyel jár, hogy inkább meg sem próbálom felsorolni. Ha visszaolvasol pontosan egy válasznyit, láthatod, hogy az én fejemben is megfordult a GCC, de őszintén szólva az ilyesmivel vergődni messze nem olyan hatékony, mint egy Eclipse-et, vagy jelen esetben XCode*-ot használni.


Magáért a videó ötletéért jár a piros hangszóró, de olyat azért ne találjunk ki, hogy az IDE-k feleslegesek volnának.


*Kérdező: Ez fog neked kelleni. Apple termék, kifejezetten arra, amire neked kell.

2014. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából letöltöttem az IDE-t, csak az az igazság, hogy nekem már beszéltek xcode-t is. De letöltöttöm már azt is, csak nem tudom, hogy hogyan kell az elsőlépéseket megtenni, sőt már a codeblocks is rajta van a gépemen, azzal még valamilyen szinten jutottam is valamire. Csak a program lefuttatásánál nem tetszett neki a dolog. :/
2014. dec. 26. 23:20
 16/16 anonim ***** válasza:

Hmm... A Google a barátod. És a youtube is. Rákereshetsz pl. az "XCode Tutorial" kifejezésre, valahogy így:

[link]


Vagy így:

[link] C with XCode%22


Van oldal találat és YoutTube videó is. Első körben tényleg a kereső helyes használatának az elsajátítását javasolnám, mert nélküle nemigen fogsz boldogulni.

2014. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!