Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldhatom meg PHP-ban...

Hogyan oldhatom meg PHP-ban ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Készítek egy weboldalt, csak 1 gondom lenne.

Ugyebár vannak a tömbök és a tömbökben sok adat van tárolva, felvázolok egy példát, itt egy array:


Array ( [azonosito] => 12345 [jatekok] => Array ( [0] => Array ( [jatekfajta] => foci [gyozelmek] => 30 [szerkesztve] => 1418662743000 [statisztikak] => Array ( [gol] => 25 [sargalap] => 4 [piroslap] => 1 ) ) [1] => Array ( [jatekfajta] => kosar [gyozelmek] => 30 [szerkesztve] => 1418662743000 [statisztikak] => Array ( [kosar] => 40 [szabalytalansag] => 4 [bunteto] => 10 ) ) ) )


Szóval ezeket az adatokat egy külső API adja át az én oldalamnak szóval nem nyúlhatok bele, így kell lekérdezni.


A lekérdezés megy meg minden csak az a gondom, hogy a "0" és az "1" -es nem ugyanaz, mert ha pl az illető nem focizik , de kosarazik akkor csak a kosar lesz ott a "0" -án így egy for ciklussal oldottam meg, hogy névhez köthető legyen a kód.


De a "for" ciklusban ugyebár meg kell adni egy végpontot és ez itt a gond, hogy változó a végpont amit nem tudok leellenőrizni sehogyan sem.


Valami tipp esetleg?



2014. dec. 19. 14:58
 1/3 Tengor ***** válasza:
100%
A tömb méretét le tudod kérdezni, ha számolós for-t használsz. Ha for-each-et használsz, akkor pedig eleve annyi elemet vesz sorra a szerkezet, amennyi benne van.
2014. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Drone007 ***** válasza:

Az isset()-tel pedig lekérheted, hogy létezik-e az adott tömb elem:

if (isset($tomb["azonosito"])) {...

vagy eleve nyerd ki a kulcsokat array_keys() függvénnyel, és vizsgáld azokat.

2014. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket, a segítségetek alapján kutakodtam és meglett a megoldás, nélkületek nem jöttem volna rá, esetleg később ,de nagyon szépen köszönöm.

Így oldottam meg a tömb elemeinek megszámolását.


$teszt = count(array_pop(array_values($adatok_1)));


for ($i = 0; $i <= $teszt-1; $i++) {

$modok = $adatok_1['playerStatSummaries'][$i]['playerStatSummaryType'];

$jatekmod[$modok] = $i; }

2014. dec. 19. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!