Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne ilyen programot...

Hogyan lehetne ilyen programot függvények segítségével csinálni?

Figyelt kérdés
c nyelvről lenne szó, függvényekkel kellene megcsinálni egy osztályról kellene nyilvántartást csinálni úgy hogy minden diáknak a sorszámát, nevét és legjobb barátjának a nevét kellene a programnak tárolnia, ami a legnagyobb gondot okozza az az hogy nem értem itt hány tömböt kell használni?
2014. dec. 17. 22:31
 1/9 Tengor ***** válasza:

Struktúrák játszanak? Ha igen, akkor kell egy struktúra, ami a diákot reprezentálja, tárol egy sorszámot és két karakter tömböt. Utána fogsz egy tömböt, ami ilyen struktúrákból áll és kb készen vagy.

Ha nem játszik, akkor 3 tömb kell: egy egészekből álló a sorszámnak és két karakter tömbökből álló a névnek és a legjobb span nevének.

2014. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tengor ***** válasza:

Ne privátba!

A GyK nem ilyen házifeladat megoldós oldal, tőlem kész megoldást egész biztosan nem fogsz kapni. (nem állítom, hogy nem jön valaki, aki majd ad neked egyet...)

Kezd el, tedd fel valahova, ami készen van! Megnézzük és adunk tippeket a folytatásra.

2014. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
talán látja valaki azt a kérdést és leírja a programozást
2014. dec. 17. 22:50
 4/9 Tengor ***** válasza:
Nem tudom miért van privát üzenet funkció. Ez viszont biztos, hogy ha itt felteszed a kérdést, én megírom a választ privátban, akkor a hozzád hasonlók ismét ki fogják írni a választ, elvégre itt nem kapnak rá, mert a privátot nem látják. Ellenben ha nem privátban zajlik a dolog, akkor más is látja, tud belőle tanulni, fel tudja használni.
2014. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akk felőlem ide is írhatod a választ :)
2014. dec. 18. 12:49
 6/9 Tengor ***** válasza:
Írtam! Először mutasd, hogy mi van kész!
2014. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#include<stdio.h>

#include<stdlib.h>

#define T 5

#define N 5


void uj(int *t, char [T][N], int *);



int main(){


uj(sorszam, nev, legjobb);


}

void uj(int *sorszam,char nev[T][N],int *legjobb){

printf("Kerem a sorszamot \n");

2014. dec. 18. 14:02
 8/9 Tengor ***** válasza:
Oké, akkor kellene 3 tömb (bár a sorszámot és a legjobb barátot lehet egy két dimenziój tömbben is tárolni), amiben az adatokat tárolod.
2014. dec. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
edigg én is lejutottam, csak gyakorlatban nem tudom kivitelizni
2014. dec. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!