Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen debugger eszközök...

Milyen debugger eszközök vannak C++-hoz, amivel mérni lehet, hogy mik a legerőforrásigényesebb függvények?

Figyelt kérdés

Írtam egy számítást, aminek aránytalanul hosszú a számítási ideje és szeretném kideríteni, hogy mi viszi el a legtöbb erőforrást. Sajnos a program elég bonyolult. Van esetleg ilyen beépülő modul Visual Studio-hoz, ami kilistázza a leggyakoribb függvényhívásokat és/vagy a hozzájuk tartozó számítási időket?


Régebben mintha egyik ismerősöm említette volna, hogy létezik ilyen.



2014. szept. 24. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb. minden debuggerrel tudod figyelni a call stacket, elég gyanús, hogyha valami függvény folyton ott figyel a tetején(alján, vagy végén, ahogy tetszik).


Egyébként a legkönnyebb, ha beteszel ilyen debug célzatú kiíratásokat, hogy éppen melyik függvényben van, és mennyi az idő.

2014. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég hosszú ideig tartana a sok tízezer függvényhívást így végig böngészni vagy log rendszert írni rá.
2014. szept. 24. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

"Írtam egy számítást"


Feltételeztem nem áll sok tízezer függvényből, csak kevésből, amit sokszor hívsz.


De akkor használj profilert, asszem az tud ilyet.

2014. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
google <- "C++ Profiler"
2014. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!