Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linux milyen programokat futtat?

Linux milyen programokat futtat?

Figyelt kérdés
Szeretném a linux-3.17.4-et átírni és teljesen átszabni egy media player-hez. Programozó vagyok, a gond csak az hogy Windows-ra írtam csak progikat. Hogyan kezdjem el, mit tanácsoltok? Linux milyen programokat futtat?

2014. nov. 23. 15:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* Kiterjesztésre gondolok, mint pl. Windowsnál *.exe
2014. nov. 23. 16:00
 2/11 anonim ***** válasza:
Az exe megfelelője a kiterjesztés nélküli futtatható állomány, ezen kívül futtat még .sh, .py, .php, stb. szkripteket, ha az interpreter fent van hozzá.
2014. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tengor ***** válasza:
76%

Sántít nekem ez a dolog. Programozó vagy, de nem tudsz infókat megkeresni a Google-vel? A kijelentésed sérti az igazi programozókat.

Egyáltalán mit akarsz átszabni? Milyen lejátszót akarsz csinálni? Miért?

2014. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát, az igazság az hogy még kezdő, DE már programozó vagyok. Több programot írtam már Windows alatt, és Android játékokat is. Újabban most érdekelnek a médiaeszközök is, mert van egy egészen jó ötletem és szeretném kivitelezni. Már van grafikus által készített GUI a médiaeszköznek (nevezzük most így), és készítettem hozzá egy Windows emulátort. Most viszont szeretném élesben elkészíteni.
2014. nov. 23. 16:27
 5/11 Tengor ***** válasza:
Milyen média eszközök?
2014. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Sántít nekem ez a dolog"


Szerintem nincs lába, és nem is volt sose :D

2014. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy vagy te programozó.
2014. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te "portolni" akarsz.

Most már tudod mire keress rá google-n

2014. nov. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne átírnod a media playert, mint a Linuxot egy Windows cucc futtatására.

A leggyakoribb Windows-függő fejfájlok a windows.h és a conio.h, de lehet a lejátszóban olyan library is, ami nem férhető hozzá Linuxon. Ezeket nézd meg.

Ha nem férsz hozzá a forrásakódhoz, akkor az egészet megette a fene.

2014. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
Miért akarod a kernelt átírni? Mit keres benne egy tipikusan userspace program?
2014. nov. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!