Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# a tömbök esetében lenne...

C# a tömbök esetében lenne egy kérdésem (kezdő vagyok)?

Figyelt kérdés

Íme egy tömb példa:

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;

using System.Threading.Tasks;


namespace ConsoleApplication2

{

class Program

{

static void Main(string[] args)

{

Random r = new Random();

int[] tomb = new int[5]; // 5 számot ír ki, 5 elemből áll

for (int a = 0; a < 5; ++a)

{

tomb[a] = r.Next(50); // random szám max 50-ig

}

for (int a = 0; a < 5; ++a)

{

Console.Write(tomb[a] + " ");

}

Console.ReadKey();

}

}

}


Nem értem, hogy a for(int-nél amiket megadunk azok micsodák? :O Miért van ott ez hogy for (int a = 0; a < 5; ++a) ? Nem értem a logikáját... New Randomnál világos nagyjából, hogy 5 szám lesz, de nem teljesen világos az egész, valaki szakzsargon nélkül érthetően elmagyarázná légyszíves !



2014. nov. 16. 11:55
1 2
 11/17 Tengor ***** válasza:
Szerintem keress valakit, aki korrepetál a 0-tól. Hiába magyarázzuk, az alapokkal nem vagy tisztában.
2014. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
két hete tanulunk programozni, de már itt tartunk... :D neten olvastam ma végig, de nem jövök rá pontosan a működési elvére.
2014. nov. 16. 20:08
 13/17 Tengor ***** válasza:
Derék, hogy a neten kutakodsz, sajnos személyes tapasztalat, hogy amíg nincsenek kellően erős alapok, addig a netes irodalom semmit nem ér.
2014. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

gondoltam megtanulom a c# 21 nap alatt című könyvet, de az első oldalon is már olyan szakzsargont használnak, hogy inkább hagytam! :D Csak roham tempóban haladunk az anyagban, és a tanár nem tanít túl részletesen... két hét alatt, tehát 4 óra alatt megtanultuk az if-et, a switset, a case-t, a while-t(amit egyébként nem tudom hogy micsoda). a tömböket... Szóval eléggé haladunk... a switset és az if függvényt tudom, tudok is programot írni ha nem túl bonyolult, de ez a tömb annyira nem világos...

jelenként kéne leírás nekem, és megérteném, tehát ha minden kis zárójel is magyarázatot kapna.

2014. nov. 16. 20:18
 15/17 A kérdező kommentje:

Egy példa, amit azt hiszem értek, ezt is kikommentezem, csak hogy hátha tudjátok mi a "gond":

Random r=new Random ();

int[] tomb //megcsinálod a tömböt ezzel hogy int[] tomb

int[] tomb=new int {10}; // tehát 10 elemű lesz a tömb, nullákkal tölti fel vagy mi...

for (int a=0; a<10; ++a // itt feltöltjük... tehát idáig:


Random r=new Random ();

int[] tomb=new int {10};

for (int a=0; a<10; ++a)

{

tomb{a}=1; // a tömb a-adik eleme legyen egyenlő 1-el,

de az a. elem az melyik? A tömb 0. eleme a-val is kifejezhető, vagy mi?

2014. nov. 16. 20:22
 16/17 Tengor ***** válasza:

nt[] tomb=new int {10}; < {} helyett []

tomb{} << itt is.

2014. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az "a" egy változó. Egy egész számot (int) tárol. Amikor leírod a nevét, olyan mintha az aktuális értékét írnád oda.

A ciklus először beállítja az a értékét 0-ra. Majd lefut a kapcsos zárójelben levő blokk. Ezután a értéke egyel növekszik (az a++ csinálja ezt), és újra lefut a blokk, (de most már a-nak az értéke 1). Mindez addig meg amíg a < 10.


Tehát így néz ki ciklus nélkül:

a = 0;

tomb[a] = 1; //ugyanaz mintha tomb[0] = 1; lenne, mivel a értéke 0

a++; //a 1-gyel nagyobb lesz (a = a + 1)

tomb[a] = 1; //most a tomb[1] = 1; utasításnak felel meg, mert a értéke már 1


ez megy a = 9-ig, így minden eleme a tömbnek 1-lesz.

2014. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!