Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan tudok "saját...

Sogor kérdése:

C#-ban hogyan tudok "saját kezűleg" létrehozni labelt, textboxot, stb?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy egy olyan programot írok, ami ha elvégezte dolgát, akkor a végeredményeket egy-egy listboxba írná ki.

A listboxok száma, azok egymáshoz viszonyított helyzete, színe, szövegtartalma, mérete, linkelhetősége nagyban függ az algoritmusomtól.

A toolboxból kijelölni, majd odaigazitani nem nehéz, viszont nekem ez kevés, mert ahogy írtam, sok minden csak a program végén derül ki.

Amikor egy textboxot ráhúzok a grafikus felületre, akkor a propertis-ben módosítani lehet a textbox attribútumait, illetve lehetőség van eventek használatára, amik ha jól gondolom az adott osztály attribútumait módosítják, amolyan speciális konstruktorok lehetnek.

Viszont ezek a lehetőségek már létrehozott osztályokon hajthatóak végre, és hogy pontosan melyik attribútumon mit és hogyan csinálnak, arra nem jöttem rá, mert ha rákattintok 2x egy labalre, akkor ezt írja ki:


private void listBox4_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)

{


}


De azt már nem írja, hogy hogyan hozta létre, hogyan állította be az attribútumok értékét vagy pl hogyan hozott létre egy standard ablakot. Az ablak létrehozás is érdekelne, na meg a bezárása.


Röviden:


hozzLétre.VégeredményFüggőNDarabStandardLabelt(nemtom, milyenArg., kellIde);

módosítsd.NStandardLabel.Pozicióját(input1.x,input1.y);

módosítsd.NStandardLabel.Méretét(input2.x,input2.y);

módosítsd.NStandardLabel.Text(végeredmény);

módosítsd.NStandardLabel.BackGroung.Color(végeredmény);

módosítsd.NStandardLabel.Text.Color(végerdmény);



Szóval valami ilyesmire gondoltam.


Biztos van a fordítóban is pontos, és még érthető leírás, viszont a how to? segítségben erre nem találtam választ.


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 14. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Készíts egy Descriptor osztályt, ami megad mindent ahhoz, hogy létrehozz Labeleket Textboxokat. Ezeket töltsd ki, rakd be egy listába és legyen ez a paraméter.


A listán végigmenve, ezeket az descriptor objektumokat felhasználva készíthetsz új komponenseket:


Label label = new Label(desc.name);

label.Param1 = desc.param1;

label.SetStuff(desc.stuff)


aztán hozzáadod egy konténerhez.


fooLayout.Add(label);

2014. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!