Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék programozni?...

Hogyan tudnék programozni? Milyen programmal? Válaszotokat várom

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 08:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy tudjon benne kernelt irni, de BME-n se irtunk egy UNIX-like kernelt se... ami azt illeti, valszeg fel se fognam, hogy mukodik. De attol meg alapszinten egyaltalan nem nehez megtanulni szerintem.


RJ 19/F

2010. febr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nehéz megtanulni? Senki. Arról beszéltem, hogy a nyelv maga nem alkalmas tanulásra, ha az ember sosem programozott még előtte, akkor kudarc várja kudarc hátán és a krva anyját a segfaultnak ésatöbbi. Annyit állítottam, hogy attól még, mert az ember nem jó C-programozó még lehet programozó, és vannak olyan emberek, akiknek sosem fog ráállni az agya az alacsonyszintű kódolásra (amit a C jelent), ettől még ők is programozók.
2010. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Hmm na igy mar egyetertunk :D Ugy latszik, csak felreertettuk egymast...


RJ 19/F

2010. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem értek veletek egyet. Aki nem tud (maximum kis ismétlés után) C-ben programozni az nem programozó!

Minden elindul valahonnan, a fa a gyökerétől, a programozó a C-től.

Senki ne értsen félre, én nem azt mondom hogy azt kéne használni bármire is én csak azt mondom hogy ismerni kell és kész.

Ez olyan mint hogy tudod hogy mikor volt a honfoglalás, tudsz helyesen írni, hozzá kell hogy tartozzon egy programozó alapvető tudásához.

Ismerek olyan magukat programozónak nevező embereket akik életükben nem programoztak C-ben. Egyel sem volt jó tapasztalatom. Az ilyenek tipikusan PHP kóderek, JavaScriptel, egyéb webes hülyeségekkel kókányolnak és fogalmuk sincs arról mi a programozás.

Volt szerencsém egyszer egy olyan 5 éve PHP-ban dolgozó (a cége szerint a helyi szinten a legjobb) emberrel együtt dolgozni, hogy amikor azt mondtuk neki hogy tessék itt az adatbázisséma, követelményspecifikáció, architekturális terv, akkor csak nézett ki a lyukon hogy ő ezzel mit kezdjen, merthogy nemhogy csak nem hallott még ilyenekről, de még angolul sem tud. Elárulom: C-ben sem tudott programozni.

Ebből természetesen közvetlenül nem következik semmi, mégis saját tapasztalataim alapján ki merem jelenteni hogy aki nem tud C-ben programozni az nem programozó.

2010. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzáállása iszonyatosan szűk-látókörű, felületes, és kb azt a hatás kelti, mintha ő lenne a mindenttudó programozó isten. Nagyon nem igaz. Programozás egy tág fogalom, sok szakterülete van. A c ismerete egyáltalán nem alapkövetelmény.


Amúgy kedves utolsó, most mondjam azt, hogy amíg nem írtál assembly-ben egy minimum 5000soros programot, addig nem vagy programozó? Pedig mondhatnám, hisz a Te felfogásod alapján "Minden elindul valahonnan, a fa a gyökerétől, a programozó a C-től."

Már bocs, akkor már inkább assemblyből induljunk, ne egy a C-ből. Hisz a C assembly-ből fejlődött, ha már fákat emlegetsz, menj le a gyökeréig.


Egy PHP programozónak pl nincs szüksége arra amit kértek tőle. Felesleges, időpazarlás. Igaza volt. :)

C-ben meg nincs szükséged megadni a címzett memóriarészeket. Ennyi.


dosseg

.model small

.stack 150h


.data

olto_uzenet db 'Amugy meg sajat tapasztalataidat ne ugy allitsd be, mintha az lenne a globalis igazsag!',0dh,0ah,'$'


.code

main proc

mov ax,@data

mov ds,ax


mov ah,9

mov dx,offset olto_uzenet

int 21h


mov ax,4C00h

int 21h

main endp

end main

2010. febr. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha már akkor mérnöki pult, de az utolsónak is igaza van, én is ezt szajkóztam egész eddig, a programozás ma már nem a kevesek kiváltsága, és egy Java programozót is annak nevezünk, pedig soha nem lesz köze a C-hez...
2010. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!