Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JTextField-nél hogyan lehetség...

JTextField-nél hogyan lehetséges DocumentListener-rel figyelni, mit írnak a mezőbe, karakterenként?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. nov. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt lættam,de itt hol van a karakter kinyerés?
2014. nov. 3. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


DocumentEvent#getOffset() + DocumentEvent#getLength() például?


Nem akarok nagyon támadónak tűnni, de ahányszor választ kapsz, felteszel majd egy új kérdést, hogy a hivatkozott megoldást hogyan kell használni?

Hadd ne rágjuk a szádba, tényleg. Ne csak nézd, de értelmezd is a linkelt dokumentációt (yup, that's a RTFM), úgyis mindenkitől ugyanazt a választ fogod kapni, ami abba bele van írva.

2014. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez így rendben van és köszi (de tényleg :) ), de vagy én vagyok balfax ebben a témakörben vagy nem sikerült normálisan ,megfogalmazni,hogy mi a gond.

Nekem az kellene tudni, hogy melyik karakter lett leírva.

Hogy "a" vagy "3" lett leütve vagy más.


Ahogy látom:

getOffset()->ez int-tel tér vissza, hogy hol lett változás.


getLength()->nekem nem a hossz kellene.


getDocument()->szerintem ez se kell nekem.


getType()->a típus nem lényeg.


getChange(Element elem)->talán ez.


:S

2014. nov. 3. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de ha ebből neked nem jön le, hogy mi a megoldás, akkor tényleg lehet, hogy hanyagolni kéne az egészet.


"getOffset()->ez int-tel tér vissza, hogy hol lett változás.

getLength()->nekem nem a hossz kellene."


Az egyik visszaadja, hol történt a változás, a másik visszaadja, hogy milyen hosszú a változás. Ezt követően a JTextField#getText metódusával kiolvasható a szövegmező teljes tartalma, String#substring segítségével pedig a fenti adatok alapján megtalálható, hogy épp mit ütött be a felhasználó.

2014. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uh, tényleg,a getText... Nem jutott az eszembe.
2014. nov. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!