Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet Txt fájlt átalakí...

Hogyan lehet Txt fájlt átalakítani logikai összefüggések alapján?

Figyelt kérdés
A feladat: Van egy cnc programsor, ahol ha valamelyik sorban szerepel G00 ott az y elé nyomni kell egy entert. Minden olyan sorban, ahol szerepel G00, ott van y is. Valami ötlet? Szerintem van akinek a kisujjában vannak a hasonló problémák. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 23. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendkívül primitív feladat, olvasni kell tokenről tokenre, írni mindent egy új fileba, figyelni a G00-t meg az y-t aztán berakni az entert az y előtt.

Habár nem egyértelmű, hogy ez sortörést jelent nálad vagy valami karakter beírását, de nincs lényeges különbség.

2014. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha tudsz egy picit programozni valamilyen nyelven akkor nem nagy dolog.


1. Megnyitod a TXT fájlt, illetve megnyitsz egy új TXT fájlt is

2. Elkezded soronként beolvasni.

3. Megnézed a beolvasott sort, hogy ott van-e benne G00 ha igen feldolgozod (Tehát tördeled, csinálsz belőle két sort egy G00-ás sort illetve egy Y-os sort is.

4. Kiirod a beolvasott sort (vagy már átalakitott sorokat) az új TXT fájlba.

5. Bezárod a két TXT fájlt-

6. Áznevezed az eredeti TXT valamire (pl Old)

7. Átnevezed az új TXT a régi TXT nevére.


Készen vagy.


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

mivan? :D

G0 a gyorsjárat, az y meg egy koordináta , ha a G0 után szerepel, (tökmindegy, hogy új sorban vagy ugyanabban, mert a G0 öröklődő) azt jelöli, ahova gyorsjárattal akarsz pozicionálni, mi itt a kérdés? :D

Annyi a lényeg, hogy egy sorban csak egy X,Y,Z,stb koordináta lehet, mert egyszerre nehéz lenne több pozíciót felvenni ugyanazon a tengelyen...

2014. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy lövésem nincs a programnyelvekhez. Az enter alatt új sort értek.

Az utolsónak írom, hogy erre jelenleg azért van szükség, hogy gyorsjáratban csak vízszintes és függőleges mozgásokat végezzen a gép, tehát egyszerre csak egy motor működjön (Erre jelenleg a vezérlés hibája miatt van szükség).

A térben három koordináta jelöl EGY pozíciót. Ha egy sorban egymás után kap xyz koordinátát, akkor átlós mozgást fog végezni. Ha az y új sorban van, akkor vízszintesen, majd függőlegesen lép. De ezt ki is próbáltam, nekem így működik.


Pl:

N82680G00X79.787Y303.043


---->


N82680G00X79.787

Y303.043


Ennyi lenne az egész.

Csak ilyenből van vagy 300 egy programsorban :S

Valaki ki tud segíteni egy részletesebb leírással.

Honorálnám.

2014. okt. 28. 03:39
 5/5 yosimitsu01 válasza:

totál világos hogy mit akarsz, nem talátam végül meg amit kerestem , de ha ez egy txt file. Akkor Ctrl c + v majd megnyitod és ott a szerkesztésben van olyan hogy csere. Na most itt fel adom mert nem értek hozzá , de teegy vezérlő karaktert keresel , adok egy linket [link]


[link]


azt meg fejtettem hogy neked a #10 #13 kell csak a bevitel részénél úgy kell hogy az Y elé teszed be a kódot hogy sort váltson. remélem nem írtam hülyeséget. Mert tesztelni nem tudom

2014. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!